Praamipiletite hinnad ei tõuse (2)

Eile eksitas ajakirjandus lugejaid väitega, nagu tõuseksid Kuivastu-Virtsu liinil praamipiletite hinnad.

Saarte ja mandri vahelist praamiliiklust korraldava operaatorfirma Väinamere Liinid teenindusjuht Anu Hiiuväin ütles, et hinnatõusust võib juttu tulla vaid suvekuudel ning reedestel ja pühapäevastel reisidel, mil praegu kehtib hinnakoefitsient 1,5, ning on arutatud sõitjate hajutamiseks kehtestada hinnakoefitsient 2,5.

See hind võiks Hiiuväina sõnul kehtida siis nädalas 15–18 tundi ja puudutaks enim just Saare maakonna külalisi, kuna paljudel saarlastel on sõlmitud kliendileping ning olemas sooduskaart, millele koefitsient ei laiene.

“Et tegemist on esialgse arutlusteemaga ja tehtud ei ole ühtegi ametlikku ettepanekut, on nimetatud hinnatõus tipptundidel üks variante, mis ei pruugi kunagi töösse minna,” märkis Hiiuväin.

Tema sõnul on arutatud ka päeva viimase graafikujärgse reisi tasuta tegemist ning selles on lähtutud statistikast, kus näiteks Kuivastu-Virtsu liinil viimasele reisile broneerinud kliendid tulevad siiski varem sadamasse ning ei kasuta tehtud broneeringut tegelikult ära. “Siin on tõenäoliselt üks kasutamata reserv, kui suudaksime meelitada viimastele reisidele rohkem sõitjaid,” sõnas Hiiuväin.

Print Friendly, PDF & Email