KIK võib toetada Kuressaare loodushariduskeskuse ehitamist

Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK) broneeris 6,9 miljonit krooni Kuressaare loodushariduskeskuse rajamiseks.

KIK-i nõukogu otsuse kohaselt ei saa taotluse esitaja MTÜ Kuressaare Campus raha kätte enne, kui on sõlminud Riikliku Looduskaitsekeskusega koostöölepingu, mis sätestaks riiklikud prioriteedid loodushariduse edendamisel ja tagaks nende täitmise.

Koostöölepingule peavad andma kiitva hinnangu KIK ja keskkonnaministeerium. KIK-i keskkonnaprogrammi juht Heiko Põdersalu ütles Oma Saarele, et seejärel eraldatakse MTÜ-le Kuressaare Campus looduskeskuse rajamiseks broneeritud 6, 9 miljonit krooni.

MTÜ Kuressaare Campus juhatuse esimees Jaanis Prii ütles, et keskus on mõeldud eelkõige Kuressaare linna koolilaste ja lasteaialaste keskkonnateadlikkuse ja loodushariduse edendamiseks.

Keskuse asukohaks saab Kaevu tänaval Kuressaare gümnaasiumi naab-
russe rajatava hosteli esimene korrus. Kohalike tudengite ja kooliõpilaste majutamiseks rajatava hosteli ehitamiseks on plaanis võtta 15 miljonit laenu. Laen võetakse pärast, kui KIK on eraldanud loodushariduskeskuse ehitamiseks 6,9 miljonit krooni.

Jaanis Prii sõnul on loodushariduskeskuse üheks võimalikuks väljundiks soetada loodusõppe jaoks korralik õppematerjal, mida iga kool eraldi osta ei suuda.

Loodushariduskeskuse loomisel osalevad MTÜ Kuressaare Campus, MTÜ Saaremaa Looduskeskus ja Kuressaare linnavalitsus, kelle eestvedamisel on moodustatud töögrupp loodushariduskeskuse kontseptsiooni ja tegevuspõhimõtete väljatöötamiseks.

Print Friendly, PDF & Email