Pöide vallavanem võitis Eesti omavalitsusjuhtide 4. talimängud (1)

Pöide vallavanem võitis Eesti omavalitsusjuhtide 4. talimängud

 

Märtsi algul korraldasid Kohtla ja Kohtla-Nõmme vald koostöös EMSL Jõud, Ida-Virumaa Omavalitsuste Liidu ja Ida-Virumaa Spordiliiduga Ida-Virumaal Kohtla kaevanduspark-muuseumi juures Eesti omavalitsusjuhtidele sportliku nädalalõpu selgitamaks välja kõige sportlikumad omavalitsusjuhid.

Erik Gamzejev kirjutab 3. märtsi ajalehes Põhjarannik: „…talimängudel jäi osavõtt kesiseks, sest suur osa omavalitsusjuhtidest üle Eesti on hõivatud riigikogu valimiskampaaniaga… Need, kes kohale tulid, jäid rahule ja olid üllatunud siinsetest mitmekülgsetest sportimisvõimalustest.”

Osavõtjaid oli kokku 12 omavalitsusest. Saaremaad esindas ainukesena Pöide vallavanem Jüri Linde. Üks osavõtjaist – Kohtla OV esindaja, oli naine. Kolm meest olid nooremad kui 40 aastat, ülejäänud olid vanemad.
Lõplik üldjärjestus: Pöide vallavanem Jüri Linde 334 punktiga I kohal, järgnesid 333 punktiga Toomas Uudeberg Tamsalust ja 326 punktiga Juri Grotmans Haanja OV-st.

Kavas olnud kümnest alast – õhupüssist laskmises, tuubisõidus, murdmaasuusatamises, mäesuusatamises, lumerajasõidus, taligolfis, soome kelguga sõitmises ja orienteerumises – saavutas Jüri Linde kaks alavõitu: soome kelguga sõitmises ja orienteerumises.

Enne võistlusi arvas Pöide vallavanem enda tugevamaks küljeks suusatamise, kuid sel alal oli kohal ka teisi tugevaid tegijaid. Kui aga orienteerumisrada lõpule jõudis ning konkurente tükil ajal näha ei olnud, tundus võit ligi olevat. Märkorienteerumine toimus allmaa-kaevanduses tähistatud ja valgustatud rajal, pikkuseks ca 400 m.

Print Friendly, PDF & Email