Päevakeskuse juurde tuleb vaimse tervise keskus ja seniorhouse

Päevakeskuse juurde tuleb vaimse tervise keskus ja seniorhouse

 

Eile kinnitas Kuressaare linnavalitsus Tolli tn 9 asuva päevakeskuse II etapi arhitektuurse ideekonkursi tulemused. Võitjaks osutus töö, mille autoriteks Urmas Arikas ja Ketlyn Tänavsuu. Arikas on ka praeguse päevakeskuse hoone arhitekt.

Kokku osales konkursil neli tööd. Võistlustöödega saab tutvuda ka kultuurikeskuse fuajees.

Linnaarhitekti kohusetäitja Tuuli Org ütles Oma Saarele, et Arikase ja Tänavsuu tööd eelistati teistest just põhikontseptsiooni tõttu. Päevakeskuse asukohas on oluline, et säiliks vanalinna miljöö. Koos praeguse päevakeskuse hoonega jäävad särama valgete krohvfassadide ning punaste kivikatustega ehitised, juurdeehitatavad puithooned sobivad neile imehästi taustaks. Siiski märkis Org, et ka võitnud tööga tuleb veel edasi töötada, kuna kõik lahendused päris sobilikud ei ole.

Abilinnapea Juhan Nemvaltsi sõnul saab tänavu hakata rääkima projekteerimisest ning edasi juba rahataotlustest erinevatest fondidest. „Kui kõik läheb plaanide kohaselt, on võimalik, et ehitamiseks läheb juba tuleval aastal,” märkis Nemvalts, kelle sõnul rahastatakse projekteerimist linna eelarvest.

Päevakeskuse juurdeehitusse on planeeritud nii vaimse tervise keskus kui ka nn seniorhouse. Vaimse tervise keskusesse on plaanitud tegevusruumid erivajadustega inimestele, samuti tegelustuba täiskasvanutele ning lastele. Erivajadusega inimestele on mõeldud eraldi blokk. Samuti on keskusesse planeeritud viis kabinetti, kuhu erinevad spetsialistid saavad vastuvõturuumid (jurist, psühholoog, juhtumikorraldaja, tugiisik jne).

Seniorhouse on mõeldud elamiseks eakatele inimestele, kes ei ole võimelised oma senises elukeskkonnas toime tulema. Kohandatud eluruumides on neil võimalik hakkama saada ilma olulise kõrvalabita.

Seniorhouse näol on tegemist nö vaheetapiga inimese päris kodu ja hooldekodu vahel. Kõigi tubade juurde on plaanitud sisustatud kööginurgad. Kokku on üheinimese tube viisteist ning kaheinimese tube viis. Hoonesse tuleb ka päevahoiuruum mäluhäirete- ja liikumispuudega vanuritele ning ühine puhkeruum.

Nemvalts kiitis ka päevakeskuse õuele planeeritavat sisehoovi, kuhu tulevad nii välikaminanurk kui tillipeenar.

Print Friendly, PDF & Email