FC Kuressaare suudab kõigiga võidelda

Laupäeval astub Eesti jalgpalli meistriliigas võistlustulle FC Kuressaare võistkond. Meistriliigas ollakse tagasi pärast aastast pausi ja kogenumatena kui varem. Võistkonna tase lubab treener Jan Važinski arvates mõelda liigasse püsimajäämise eest, kusjuures heal päeval on võimalik võrdselt heidelda kõigiga.

Eelmise aasta karikavõitja Tallinna TVMK vastu nädalavahetusel alustav FC Kuressaare läbis hooajaeelse treeninglaagri Lätis. Treeneri arvates said ülesanded täidetud, kuid seda, kuidas asi praktikas välja kukub, näitavad esimesed liigamängud. „Eelmisel aastal saime esiliigas hakkama, kuid meistriliiga tase on hoopis midagi muud”, kinnitas eelmisel aastal esiliiga teisena lõpetanud võistkonna treener.

Kokkumäng on trumbiks

Tema sõnul on meeskond kokku pandud rahuldavalt. „Meie trumbiks on kindlasti palju kokkumänginud võistkond. On ju viimastel aastatel meeskonna tuumik samaks jäänud,” arutles treener.

Sel aastal lisandusid võistkonda väravavaht Ken Müür, kaitsjad Pelle Pohlak ja Janek Hepner ning poolkaitsjad Lauri Mihkelson ja Rene Aljas.

Võtmemängijate ridadesse peaks treeneri arvates kuuluma Viktor Alonen, Janek Meet, Dimitri Kulikov, Märt Kluge, Martti Pukk, Kristjan Leedo. Samas ootab treener palju ka noorematelt tegijatelt, näiteks nagu Kaarel Raamat ja Urmas Rajaver. „Nad on küll alles 19- aastased, kuid juba FC Kuressaare eest hästi esinenud,” kiitis treener noori mängumehi.

Eesmärgiks püsimajäämine

Rääkides eesmärkidest, sõnas Vazhinski, et põhieesmärk on jääda liigasse püsima, seda kindlasti ilma üleminekumängudele sattumata. „Heal päeval, kui meil kõik klapib ja õnne on, võime mängida võrdselt kõigiga,” arvas võistkonna loots.

Esmasteks konkurentideks eelseisval hooajal nimetas ta Lasnamäe Ajaxit, Tallinna Kalevit, Pärnu Vaprust ja Viljandi Tulevikku. Kui hooajal saab maksimaalselt teenida 108 punkti, siis Vazhinski arvates piisab meistriliigasse püsimajäämiseks 35-36 punktist.

Rahvas tekitab kohustuse

Kindlasti ootavad mängijad ja treener neile kaasa elama ka rohkem publikut. „ Kui pealtvaatajad on väljakuservas, tekitab see ka mängijates kohustust paremini esineda,” kutsus treener rahvast kaasa elama.

FC Kuressaare annab koduse avalöögi 10. märtsil kell 14.00 Kuressaare kunstmurustaadionil.

Print Friendly, PDF & Email