SÜG-i õpilased toetasid lastekodulapsi 8000 krooniga (3)

SÜG-i õpilased toetasid lastekodulapsi 8000 krooniga

 

„Teeme nüüd laineid! Kolme pealt! Kolm!” hõiskab õhtujuht Mehis Vipp (pildil) Saaremaa Ühisgümnaasiumi korvpallitähtede mängus. Kuressaare spordikeskuse tribüüni täitev rahvahulk lainetab seepeale nii, nagu seda seal majas enne nähtud pole. Õhtu jooksul kogutud piletitulu ja annetused lähevad aga väikelastekodu asukate teatrireisi toetuseks. Kokku saadi 8006 krooni.

„Uskumatu! Kõik lootused on kuhjaga ületatud” õhkab peakorraldajaks olnud 12. klassi õpilane Kaarel Väer. Kolm tundi kestnud show sisaldab korvpallimängu, tantsutüdrukuid, viske- ja pealtpanemisvõistlust. Spordikeskuses valitsevast õhkkonnast on tunda, et inimesed teavad, miks nad siia kogunenud on. Mängu juhatab sisse hümn, seekord siiski SÜG-i oma, Kaisa Kopliste esituses.

Raha heategevuseks

Väeri sõnul oli taoline üritus kavas ka eelmisel aastal, kuid siis oli tegu koolisisese üritusega. Sel aastal tuli mõte võtta asi ette suuremalt ja suunata raha heategevuseks. „Ürituse eesmärkideks oli levitada heategevuslikku mõtlemislaadi Saaremaa inimeste seas, samuti anda asendamatuid korraldamiskogemusi SÜG-i oma õpilastele,” räägib Väer. Kokku saadakse 8006 krooni, mis on korraldajate sõnul suurem summa kui loodetud.

Tõeline tähtede mäng

Platsil asuvad vastamisi Chris Moore’i ja Rauno Pehka võistkonnad, kus peale „vanakeste” mängivad ka SÜG-i oma poisid, kel oskused saavutatud Vesse võistkonna eest mängides. Koolisiseselt toimunud alagrupiturniiride tulemusena istuvad treeneripingil õpetajad Diana Õun ja Mari Ausmees.

Nagu tähtede mängudele omane on platsil näha palju showelemente. Kavalaid sööte ja võimatuid viskeid. Kord ühe, kord teise juhtimisel kulgev mäng suudetakse viimase veerandaja keskpaigaks tüürida siiski viigiseisuni. Kui tabloo näitab numbreid 77:77, algab tõsisem mäng, mille suudab tabavate kaugvisetega enda kasuks pöörata Pehka võistkond. Lõpptulemuseks 87:81.

Võitjate treener Diana Õun muigab, et tema taktika töötas. „Kõik oligi nii ette nähtud, et pakume vastasele pinget ja siis lõpetame kiiresti ära.” Kaotajate juhendaja Mari Ausmees aga pettunud ei ole. „Polnud viga, mäng oli tasavägine. Pealegi oli meil üks parimaid mängijaid puudu ka,” kommenteerib Ausmees.

Saaremaa poisid oskavad mängida küll

Poistega koos mänginud Rauno Pehka ja Chris Moore kinnitavad mõlemad, et poiste mänguoskused on täiesti normaalsed. „Eks sellistele mängudele omaselt nad natuke lohakaks muutuvad, kuid see käib asja juurde.” sõnab Pehka. Moore täiendab, et poisid peaksid olema natuke agressiivsemad, liiga kergelt antakse alla. Pehka sõnul ei olnud tal küll tunnet, et tema oma oskuste ja võimete poolest noorematest nüüd peajagu üle oleks.

Kaarel Väer võitjate poole pealt märgib, et sellise publiku ees mängimine on juba kogemus omaette: „Sellist asja iga päev ette ei tule, kui üldse tuleb.” Sama kinnitab samuti võitjameeskonnas mänginud, rohkem küll purjetajana tuntud Kaarel Kruusmägi. „See kõik on kuidagi…teistmoodi,” naerab purjetaja.

Mängu kõige kasulikumaks mängijaks tunnistatakse Toomas Seppel. Külaliste rolliks jääb Rauno Pehkalt 21 punkti, 8 lauapalli, 9 resultatiivset söötu; Chris Moore teenib 26 punkti ja 20 lauapalli.

Pealtpanekud ja kinnisilmi visked

Õhtu üheks maiuspalaks kujuneb kindlasti pealtpanemisvõistlus. Nelja esineja etteasteid hindab kuueliikmeline žürii. Pall üritatakse korvi suruda küll üle pea, küll maast põrkega. Vahel õnnestub, vahel mitte. Võistluse võitja Mihkel Kõrgessaar otsustab aga kõik teises voorus oma etteastega, surudes palli üle pea korvi ja teenides žüriilt maksimumpunktid. Lisaks osalesid veel Indrek Kajupank, Priidik Vapper ja Ats Pildre.

Viskevõistluses on edukaim Siim Hiie, kes tabab kolmepunktiviskeid vaat et eksimatult. Publikule korraldatud show-mängus tuleb osalejatel visata kinnisilmi ja õhtujuhtide valitud kohtadest. Sellest heitlusest väljub võitjana kergejõustiklane Mikk Tasa.

„Järgmine aasta jälle!” sõnab Väer lõpetuseks. Tema kinnitusel tuleb 2008. aasta „Tähtede mäng” veelgi kaasakiskuvam ja huvitavam.

Print Friendly, PDF & Email