Orissaare spordihoone valmis rahalaeva hilinemise kiuste (1)

Orissaare spordihoone valmis rahalaeva hilinemise kiuste

 

Riigikogu liige Jüri Saar märkis reedel toimunud Orissaare spordihoone avamisel, et tema ei mäleta ühtegi teist sellist maakonna objekti, mille valmimine oleks olnud nii vaevarikas.

Üle kivide ja kändude, vahepealsete seisakutega ehitatud spordihoone sai vallavanem Raimu Aardami sõnul valmis kõikide ebaõnnestumiste kiuste. 2005. aastal nurgakivi saanud ja 30 miljonit krooni maksma läinud hoonest kujuneb Aardami kinnitusel kindlasti üks vallaelu keskusi.

Lindi läbilõikamiseks kutsus vallavanem enda kõrvale riigikogu liikme Jüri Saare, maavanem Toomas Kasemaa, spordihoone nõukogu esimehe Tiit Põllu ja Kuressaare Ehituse juhataja Tõnu Toompuu.

Sportimiseks loodud

Orissaare gümnaasiumihoonega galerii kaudu ühendatud avaras spordihoones on olemas võimalused harrastamaks üsna paljusid spordialasid. Siin on täismõõtmetes palliväljak, mille saab kardinaga eraldada kaheks väiksemaks.

On 30 m jooksurajad, kaugus- ja teivashüppepaik; võimlemis- ja jõusaal. Samuti neli riietusruumi ja kaks sauna. Viimased hakkavad kohalikule rahvale nüüdsest ka asendama vana alevisauna. Omaette märkimisväärne saavutus on hoonesse paigaldatud invalift. Pealtvaatajaid mahub teisaldatavatele tribüünidele ja rõdudele ligi 500. Spordihoone juhataja Krista Riigi sõnul avatakse maja avalikuks kasutamiseks pärast koolivaheaega.

Külalised tõid saapaid ja hunniku palle

Orissaarde oli õnnitlejaid tulnud hulganisti nii siit- kui sealtpoolt Suurt väina. Enamikul oli kaasas ka külakosti – ettearvatult praktilise väärtusega esemeid ehk siis korv- ja võrkpalle.

Soomest sõprusvallast tulnud külalised tõid aga kaasa kaks paari saapaid, et orissaarlased saaksid harjutada saapaviset ja osaleda 2009 toimuvatel saapaviske maailmameistrivõistlustel, mis leiavad aset just Leppavirta vallas.

Et asi oleks lihtsam, näitas soomlasest spetsialist saapaviske kohe ette. Kohal olid ka esindajad Rootsist ja Lätist. Sümboolse kingituse tõi Kuressaare Ehituse juhataja Tõnu Toompuu, andes tavapärase võtme asemel üle suure seinakella ning sõnades, et sellel majal pole võtit vaja, kuna uksed peavad inimestele alati avatud olema.

Print Friendly, PDF & Email