Täna avatakse ametlikult jäätee

Kuigi paljud autojuhid on jääteed juba oma autoratastega uljalt proovinud, avatakse jäätee Muhumaa ja mandri vahel ametlikult alles täna.

Seda, mis kell jäätee Virtsu ja Kuivastu vahel avatakse, ei osanud Saarte Teedevalitsuse juhataja Aleksander Kollo eile öelda.

Ehkki kõige nõrgemas kohas on jää paksus 20 sentimeetrit vajaliku 25 asemel, on õhukest jääd kogu trassil ainult kahe meetri jagu ning see jääteed ei takista. Auto sõidab sealt kiiresti üle ja Kollo sõnul hoitakse sel kohal kindlasti ka silm peal, et seal midagi ei juhtuks.

Jäätrass Virtsu ja Kuivastu vahel on samas kohas, kus ta on aastaid olnud. „Ega seda palju nihutada ei anna,” märkis Kollo,” maad on ju erastatud ning nende kohtade peal on meil omanikega kokkulepped olemas.”

Seda, kas hiidlased ka tänavu jäätee saavad, veel ei tea. Eilses Oma Saares avaldas Kärdla teemeister Raivo Kibuspuu arvamust, et ettevõtmine võib kahtlaseks osutada – pole olnud nii palju külma ning praeguse jääpaksusega võib Hiiumaa poolt jääle lubada vaid üksikuid autosid. Mitte mingil juhul aga tervet autode voori.

Print Friendly, PDF & Email