Perearstide ja lasteaedade kaudu saab tasuta tervisealaseid trükiseid

Iga haiguse algus on väga suures osas kinni inimeste harjumustes, eluviisis ja suhtumises iseendasse.

Südame-veresoonkonna haigustesse ja vähkkasvajatesse haigestumine on Eestis väga sage. Ometi on kindlaks tehtud, et näiteks müokardiinfarkti tekke määravad koguni 50% ulatuses elustiili tegurid – suitsetamine, vähene füüsiline aktiivsus, vähene puu- ja juurviljade tarvitamine jms.

On tõestatud, et ka enamik laste vigastusi on välditavad. Seepärast on väga tähtis, et lapsevanem oskaks ära tunda võimalikud ohuolukorrad ja õigel ajal õnnetuse ära hoida.

Inimeste terviseteadlikkuse suurendamiseks jagatakse üle Eesti laiali 275 000 Haigekassa tellimusel valminud eesti- ja venekeelset brošüüri:
„Seedeelundite kasvajad. Kuidas vähki ennetada ja vähiilminguid õigel ajal ära tunda?” Koostanud Vivian Esko

„Alkohol minu kehas”. Koostanud kirjastus Lege Artis
„Hoia tervist, hoia südant!” Koostanud kirjastus Lege Artis
„Kõrge vererõhk. Kuidas kaitsta südant?” Koostanud kirjastus Lege Artis
„Kuidas vältida koolieelikute vigastusi?” Koostanud Taie Kaasik

Trükistest leiab lugeja juhtnööre, kuidas oma tervist hoida, missugused tegurid meie eluviisis mõjutavad haiguse avaldumist ja millele tuleb enda juures tähelepanu pöörata, et avastada haigus õigel ajal. Lapsevanemad saavad teada, millised on koolieelikute levinumad ohud kodus ja koduümbruses ning kuidas neid vältida. Alkoholitrükises on käsitletud, millist mõju avaldab alkohol organismile, kuidas tekib alkoholisõltuvus ja missuguseid ohte kätkeb alkoholi tarvitamine.

Saare maavalitsuse terviseedenduse spetsialist Imbi Jäe ütles Oma Saarele, et saarlastele jaotamiseks mõeldud trükised jõudsid maavalitsusse mõne päeva eest ning perearstid ja lasteaedade esindajad on oodatud neile eraldatud brošüüride järele (infot saab tel 452 0534).

Nõuanderaamatu „Kuidas vältida koolieelikute vigastusi?” saavad koolieelikute vanemad lähipäevil kätte lasteaedade kaudu, teisi eelpoolnimetatud trükiseid võivad saarlased küsida oma perearstilt.

Print Friendly, PDF & Email