Kaarma vald kavandab Upale 3000 elanikuga Kuressaare eeslinna (9)

Kaarma vald  kavandab Upale 3000 elanikuga Kuressaare eeslinna

 

Ettevõtja Tullio Liblik on pakkunud Kaarma vallale välja idee rajada Upa külasse 3000 elanikuga elamurajoon.

Kaarma valla ehituse peaspetsialisti Peeter Arikase sõnul laekus elamurajooni ehitamise idee arendajalt paar nädalat tagasi. „Nende ideekavand on ehitada Upale väikene linnakene, aga midagi ametlikku veel ei ole,” rääkis Arikas, kelle sõnul kuulub arendajale ametikooli taga metsade vahel 31 ha suurune maa-ala.

Arikase sõnul on maa-alale plaanitud ehitada üksikelamuid, korruselamuid ja ühiselamu-tüüpi üürimaju. „Et idee jõuaks mõttest avalduseni paberi peal, on vaja asja ennem tõsiselt seedida, aga valla esimene reaktsioon ei ole negatiivne,” lausus Arikas.

Ettevõtja Tullio Liblik ei soovinud uut äriprojekti ajalehele kommenteerida. „Huvi on, aga siin ei ole veel midagi rääkida. Mõtted liiguvad, aga neid on meil tuhandeid muid ka,” lausus Liblik.

Praegu rajab Tullio Libliku juhitav OÜ Saarte Investeering Tuulte Roosi ja golfiväljaku vahelisele alale kaheksa kortermajaga Merikotka elamukvartalit, käsil on ka muid kinnisvaraprojekte.

Praegu elab Upa külas 64 inimest, Kaarma vallas aga 4229. Kui ideest asja saab, muutub pisike Upa küla suuremaks, kui praegune vald ning Kaarma ise hakkab oma suuruselt konkureerima Kuressaare linnaga.

Täna toimub Kaarma vallamajas vallavalitsuse ja kavandatava elamurajooni arendajate esindaja kohtumine.

Print Friendly, PDF & Email