Ruhnu sadamasse on kavas rajada sadamakõrts

Ruhnu sadamasse on kavas rajada sadamakõrts

 

Möödunud aasta veebruaris asutatud MTÜ Ruhnu Kultuurielu on välja tulnud ettepanekuga renoveerida väikesaare sadamas vana sjustakakuur, kuhu on kavas rajada sadamakõrts.

MTÜ Ruhnu Kultuurielu liige Siiri Paulus ütles, et see on üks nende selleks aastaks kavandatud projekte. „Me oleme oma idee juba vallavalitsusele esitanud,” rääkis ta.

Siiri Pauluse sõnul on Ruhnu sadama lähedusse jääv sjustakakuur äärmiselt nukras seisus ning selle ümberehitamine kujuneb väga mahukaks ja küllaltki kalliks ettevõtmiseks. „Sisuliselt tuleb seal kõik uuesti ehitada, sest praegu laseb hoone katus läbi, põrandad ja seinad tuleb uued ehitada,” loetles Siiri Paulus võimalikke ümberehitustöid.

Sellest, kust kavatseb MTÜ Ruhnu Kultuurielu sadamakõrtsi rajamiseks raha saada, ei soovinud Siiri Paulus veel rääkida. „Rahastamise allikad on meil olemas, kuid kui me need praegu avalikustaksime, siis annaksime oma konkurentidele teatud eelise,” ütles ta.

Ruhnu vallavanem Aare Sünter ütles, et vallavalitsusel on lähiajal kavas välja kuulutada Ruhnu sadama vanale sjustakakuurile kasutuse leidmiseks ideekavandite konkurss. „Sadamakõrtsi rajamine on MTÜ idee,” kinnitas ta. „Kuid minu teada on veel teisigi mõtteid, kuidas vana sjustakakuuri kasutada. Konkurss peabki nende hulgast parima välja selgitama.” Vallavanema sõnul on tema andmetel teised ideed seotud majutusteenuse pakkumisega.

Praegu pole Ruhnu saarel ei kõrtsi ega baari, kus väikesaart külastavatel turistidel ja saare alalistel elanikel oleks võimalik pidusid pidada ja sõprade seltsis aega veeta. Kuna Ruhnu saare külastajate arv aasta-aastalt suureneb, siis tekib suvisel ajal tavaliselt probleeme turistide majutamisega. Seepärast plaanib MTÜ Ruhnu Kultuurielu tulevase sadamakõrtsi lähedusse rajada ka kaks telkimiskohta.

MTÜ koduleheküljelt võib lugeda, et kahe telkimiskoha väljaehitamine koos lõkkeplatsi ja välitualetiga annab turistidele võimaluse oma aega ja käimisi ise reguleerida. Samuti on avaliku telkimiskoha loomisega võimalik ära hoida nn metsikut turismi ja omavolilisi lõkketegemisi selleks mitteettenähtud kohas, mis on väikesaare tingimustes ülimalt ohtlik.

Kui MTÜ Ruhnu Kultuurielu idee vallavalitsuses heakskiidu leiab, siis peaks Ruhnu sadamakõrts kõigi eelduste kohaselt valmima 2008. aasta suveks. „Eelolevaks hooajaks ei jõuaks me kuidagi, sest regulaarne laevaliiklus Ruhnuga taastub tavaliselt mais ja alles siis on võimalik saarele ehitusmaterjale tarnida,” rääkis Siiri Paulus. 

Print Friendly, PDF & Email