Saarlased olid eelhääletamisel aktiivsed

Riigikogu valimiste eelhääletamisel möödunud nädala esmaspäevast reedeni näitasid Saare maakonna valijad üles suurt aktiivsust – reedeõhtuse seisuga oli maakonnas valimas käinud 643 hääleõiguslikku kodanikku ehk 2,2% valijaskonnast.

Vabariigi valimiskomisjonist saadud andmed näitavad, et valijate absoluutarvu poolest olid Saare maakonna valijad läinud nädal toimunud eelvalimistel kogu riigis viiendal kohal.

Absoluutarvu poolest olid saarlastest eespool Tallinna ja Tartu linn, kus eelhääletamisel osales vastavalt 4516 ja 4274 valijat, ning Viljandi ja Lääne-Viru maakond (eelhääletamisest võttis osa vastavalt 858 ja 660 valijat).

Käesoleval aastal on Saare maakonnas valijate nimekirja kantud 28 929 hääleõiguslikku kodanikku. Üle kogu Eesti osales möödunud nädalal riigikogu eelvalimistel 14 099 valijat.

Läinud nädala esmaspäevast kuni reedeni oli igas maakonnakeskuses eelhääletuseks avatud üks valimisjaoskond. Käesoleval nädalal on esmaspäevast kolmapäevani kell 12–20 eelhääletuseks avatud kõik valimisjaoskonnad. Eelhääletada on võimalik oma elukohajärgses valmisjaoskonnas.

Print Friendly, PDF & Email