Lähitulevik valgusfoore Kuressaarde ei too (16)

Lähitulevik valgusfoore Kuressaarde ei too

 

Linnavalitsuse juures tegutsev liikluskomisjon ei pea linnaliikluse ohutumaks ja sujuvamaks muutmise nimel valgusfooride paigaldamist otstarbekaks – palju efektiivsem oleks ehitada suurema intensiivsuga ristmikud ümber ringristmikeks.

Kuressaare abilinnapea Urmas Sepp märkis, et paari valgusfoori paigaldamine suurema intensiivsuga ristmikele ei ole veel probleemi lahendus. „Paljud arvavad, et kui paigaldada linna üks või kaks valgusfoori, lahendaks see iseenesest kõik meie linna liiklusprobleemid,” rääkis ta, lisades, et sellel fooriga varustatud ristmikul võib ju olukord tõepoolest paremuse suunas minna, kuid kogu koormus kandub kohe üle järgmisele ristmikule.

Urmas Sepa sõnul on liikluseksperdid seni olnud seisukohal, et Kuressaare linnaliikluse sujuvamaks muutmiseks oleks palju otstarbekam ja efektiivsem hoopiski ringristmike rajamine.

Nii näiteks on kavas ringristmikeks muuta Tallinna tänaval asuvad suure liikluskoormusega ristmikud – so Tallinna ja Smuuli ning Tallinna ja Mooni tänava ristmikud. Neile lisaks tulevad ringristmikud veel ka Smuuli ja Pika ning Pihtla tee ja Talve tänava ristumiskohta.

Lähiajal kavatseb linnavalitsus teha Kuressaare linnas täpse liiklusuuringu, mis peaks selguse tooma ka ringristmike rajamise osas. „Uuring on meil kavas tellimustööna sisse osta,” ütles Sepp, „ja selle eesmärgiks on detailse analüüsi koostamine, milline on liikluse hetkeolukord Kuressaares, kuidas on kasvanud liiklusvood, et siis tulevikus oleks võimalik täpsemate liiklusskeemide ja parema parkimiskorralduse väljatöötamine.”

Kuressaare linnavalitsuse juures tegutseva liikluskomisjoni ülesandeks jääb nimetatud uuringu lähteülesannete väljatöötamine.

Print Friendly, PDF & Email