Investeeringute pingerea eesotsas on Orissaare spordihoone

Saare maakonnas riigi rahastamist ootavate kultuuri- ja spordiobjektide 2007. aasta pingerida juhib Orissaare spordihoone.

Kultuuriministeeriumi ettepanekul koostab Saare maavalitsus igal aastal pingerea objektidest, mis vajavad valmisehitamiseks riigi toetust. Pingerea kooskõlastab Saaremaa omavalitsuste liit.

Saare maavalitsuse haridusosakonna juhataja Raivo Peeters ütles, et pingerida on aluseks objektide rahastamisel, ent samas ei ole see ministeeriumile kohustuslik ning raha võib saada ka mõni vähemtähtis objekt. Üldjuhul saab raha siiski vaid pingereas esimesel kohal olev objekt, vahel ka teisel kohal olev objekt, teadis Peeters.

Raivo Peeters kinnitas, et kultuuriministeerium on ainuke ministeerium, kes küsib investeeringuteks maakonnast pingerida. Samas puudub maakonnal info, kui palju on investeeringuteks raha ette nähtud. 2006. a said riigilt investeeringuteks raha Orissaare spordihoone ja Valjala rahvamaja. Orissaare spordihoone saab maksegraafiku alusel riigilt raha ka tänavu ja mitmel järgneval aastal.

Maakonna TOP 10
on järgmine:

Orissaare spordihoone
Mustjala rahvamaja
Kihelkonna rahvamaja
Kuressaare staadion
Pärsama kultuurimaja re- konstrueerimine
Uisuhall Kaarma vallas
Lümanda spordiväljak
Piiri rahvamaja
Muhu spordihall
Pöide tervisespordikeskus

Print Friendly, PDF & Email