Priit Reiska: mulle ei ole ju otsa ette kirjutatud, et ma olen teadlane

Priit Reiska: mulle ei ole ju otsa ette kirjutatud, et ma olen teadlane

 

Kauaaegne FC Kuressaare kapten Priit Reiska ütleb, et tema elus on olulist rolli mänginud ootamatused ja juhused. Kuid selge on see, et nii kõrge teaduskraadiga sportlasi kui tema Eesti pallimängude meistriliigades väljakul palju ringi ei lippa. Kui neid üldse leidub.

Kui Tallinna Ülikooli kasvatusteaduskonna dekaani Priit Reiskaga esimene kohtumise kokku lepitud on, pole meest paraku kusagil. Ometigi pidime kokku saama Kuressaare spordihoones, kus käimas maakonna minijalgpalli meistrivõistlused.

Teisel päeval on aga tuttava olekuga mees olemas mis olemas. Selgus, et USA-s teadustööl oleva Reiska lennuk oli lumetormi tõttu lihtsalt tulekuga hilinenud. Järgmisel päeval läheb ta Tallinna tagasi, et juba nädala pärast jällegi üle ookeani lennata.

Tantsupeole jäi minemata Saaremaa-armastusest

Reiska peab ennast saarlaseks, olgugi et on mandril sündinud. „Emapoolne suguvõsa on siit pärit, tädi ja pool suguvõsa elab praegugi saarel,” räägib Reiska. Koolipõlves veetis väike Priit kõik oma kolm kuud suvevaheaega saarel. „Ühel aastal oli mul võimalus osaleda üleriigilisel tantsupeol, kuid sinna jäi siiski minemata, kuna ma tahtsin Saaremaale tulla,” meenutab Reiska.

Praegugi veedab laias maailmas palju õppinud ja töötanud mees kõik oma vabad hetked siin, rääkimata sellest, et ta on ka Saaremaale sisse kirjutatud.

Enesestmõistetav tundub ka see, et Reiska siirdus pärast Saksamaalt ülikoolist tulekut jalgpalli mängima just Saaremaale ja on viimastel aastatel mänginud FC Kuressaare ja JK Sõrve ridades. „Siia mängima tulek oli teadlik valik, olen sellesse kohta kiindunud,” kinnitab Reiska. Seda nii loomulikult, nagu muud kohta, kuhu minna, polekski olnud.

„Praeguseks on FC Kuressaare muidugi hoopis midagi muud kui tol ajal. Siin tehakse jalgpalliga head tööd,” toob Reiska esile kohaliku jalgpalli plusse.

Loe edasi tänasest!

Print Friendly, PDF & Email