Sebrad muutuvad turvalisemaks (2)

Sebrad muutuvad turvalisemaks

 

Kuressaare linnavalitsuse liikluskomisjon otsustas, et lähitulevikus muudetakse Smuuli tänava ülekäigurajad senisest turvalisemaks.

Kuressaare abilinnapea Urmas Sepp ütles, et linnavalitsuses on valminud ülevaade olukorrast ülekäiguradadel. „Kuressaares on praegu 48 ülekäigurada, kusjuures neist viisteist asub väga tiheda liiklusega tänavatel ja turvalisus nendel tahaks kindlasti parandamist,” märkis ta. Suurema riskiga ülekäigurajad, mis võivad jalakäijatele ohtlikud olla, asuvad Tallinna, Smuuli, ja Torni tänaval ning Pihtla teel.

Eile koos olnud liikluskomisjon arutas, kuidas turvalisust loetletud tänavate ülekäiguradadel tõsta. „Üks põhimõte, millest tuleb kinni pidada on, et ühele tänavale jäävate ülekäiguradade turvalisus peab olema kõikjal tagatud sarnaste võtetega,” rääkis Sepp, „sest erinev märgistus võib autojuhtides vaid segadust tekitada.”

Liikluskomisjon otsustas, et ülekäiguradade turvalisuse tõstmist alustatakse Smuuli tänavalt. Sellel tänaval olevad ülekäigurajad tähistatakse ekraaniga ja parandatakse oluliselt nende valgustust „Parem valgustus tähendab seda, et kõik seal asuvad ülekäigurajad (Smuuli tänaval on neid viis – toim.) varustatakse prožektoritelt suunatud valgusega nii, et inimene oleks valgustatud ja autojuhile hästi nähtav ka siis, kui ta alles kõnniteel ootab, et saaks tänava ületada,” ütles Urmas Sepp, kelle sõnul on Tallinnas seda metoodikat juba kasutatud ja see on end õigustanud.

Smuuli tänava ülekäigurajad on küllaltki pikad. Kui keskmiselt on ülekäiguraja pikkuseks seitse kuni kaheks meetrit, siis Smuuli tänava ülekäigurajad on kõik keskmisest pikemad. Linna kõige pikem ülekäigurada asub Tooma poe juures ja selle pikkus on 16,5 meetrit.

Print Friendly, PDF & Email