Saaremaa Sadamas napib ilmselt ka sel aastal kruiisilaevu (1)

Möödunud aastal avatud Saaremaa kruiisisadama külastuseks on selleks aastaks tehtud kaheksa broneeringut, kirjutab Äripäev.

Möödunud aastal külastas süvasadamat algse kümne asemel seitse kruiisilaeva, sest kahel korral segas ilm ja ühel juhul läks kruiisikorraldaja pankrotti.

Olulist reisijate lisa oodati regulaarliinidelt, kuid seegi lootus pole esialgu täitunud. “Lähiajal regulaarliini veel oodata ei ole. Eeltööd teeme küll, aga kokkuleppeid seni sõlmitud ei ole,” teatas Tallinna Sadama pressiesindaja.

Tallinna Sadama nõukogu esimehe Neinar Seli sõnul on viivituses süüdi tehnilised probleemid. Kui esialgu tehti keskkonnamõjude hinnang kruiisilaevadele, siis liinireisidele tuleb teha uus hinnang, mis võtab aega.
Saare maavanema Toomas Kasemaa sõnul on tühja sadama põhjuseks usalduse kaotus. Turundusega tegeldi ehituse esimeses faasis ning siis olid olemas ka kindlad kliendid liini käivitamiseks.

Riigile kuuluv Tallinna Sadam on Ninase külas Küdema lahe ääres asuvasse projekti investeerinud ligi 200 miljonit krooni. Regionaalarengu soodustamise nime all rajatud sadama tasuvusaeg on 30–35 aastat.

Print Friendly, PDF & Email