Karujärve suusarajad avatud

Karujärve suusarajad avatud

 

Eile avati Karujärve tervisespordikeskuse suusarajad ametlikult. Avasõnad öelnud Saaremaa Omavalitsuste Liidu esimees Raimu Aardam tundis heameelt, et vaidlused kompleksi ehitamise ja rahastamise teemal on lõppenud ning valmis on saanud kogu maakonna rahvale vajalik spordikeskus.

„Karujärve tervisespordikeskus annab inimestele võimaluse tegeleda talispordiga. Meil on igal pool üldiselt lauskmaa, kuid siin on ka tõuse ja laskumisi,” kiitis objekti Saare maavalitsuse peaspetsialist Mati Mäetalu ning lisas, et pidevalt kasutuses olevad suusarajad näitavad, et vajadus sellise koha järele on suur.

Avamisüritusega samaaegselt pidas Mustjala koolipere suurt suusapäeva. Õpetajate sõnul käiakse Karujärvel ka kehalise kasvatuse tundides.
Praegu suusaradade eest hoolitsev Kärla spordihoone juhataja Raivo Uus ei oska öelda, kaua sellist tööd puhtalt ühiskondlikus korras teha jõuab. „On neid, kes käivad ja naudivad suusatamist, aga on ka neid, kes tulevad ja virisevad, et rajal on mõni oksaraag vms,” rääkis Uus, kelle sõnul seisavad keskuse edasiarendamise plaanid raha taga. „Ideid on palju, aga hetkel on rahad otsas,” ütles Uus.

2005. aastast alates ehitatud ja kokku 1,8 miljonit krooni maksnud keskuses on suusa- ja matkarajad, korralikud stardi- ja finišipaigad, kelgumägi, autasustamiste jaoks on loodud nn lipuväljak, paigaldatud on viidad ja infotahvlid.

Raha keskuse ehitamiseks tuli kultuuriministeeriumilt, maakonna valdadelt ja Kuressaare linnalt.

Print Friendly, PDF & Email