Saaremaal napib töökäsi

Eestis on viimastel aastatel tööpuudus paljudes kohtades asendunud tööjõupuudusega, ka Saaremaa tööturgu on viimastel aastatel rikastanud nii spaad kui ka elektroonikatööstused, samas ei jätku mitmes valdkonnas enam töökäsi, teatas ETV24.

Saaremaal valitses kõige suurem tööpuudus viimati eelmisel sajandil – 1999. aastal otsis tööd üle 1800 saarlase, vahendas „Aktuaalne kaamera”. Veel paar aastat tagasi oli töötuid tuhande ligi.

Tänane seis on, et 360 inimesel ei ole Saaremaal tööd. Samas on aga kohe ootamas 150 vaba töökohta. Tööturuameti Saaremaa osakonna juhataja Kaie Lepp peab üheks põhjuseks seda, et tööandjad ei suuda miinimumpalgast suuremat palka maksta. Sellega tänapäeval oskustöölist enam kinni ei hoia.

Üks pidevaid tööjõu otsijaid on ka Saaremaal Eesti Post, kellele ei jätku kirjakandjaid, kuna ka neile maksti veel hiljuti ainult miinimumpalka. Eesti Posti juhi Hans Teivi sõnul oleksid nad üle Eesti valmis tänavalt kohe tööle võtma kuni 150 kirjakandjat, kullerit ja klienditeenindajat. Eriti terav olevatki olukord just Saaremaal. Teiv ütles, et praegu käib tööjõuturul tõsine võitlus. “Samas on kindlasti tööandjale siiski oluline hoida ja motiveerida kogemustega ja staažikat oma ala spetsialisti.”

Kaie Lepp Saaremaa tööturuametist kinnitas, et peamine kriteerium on töölisele siiski palk. Aga olulised on samuti töötingimused, tööaeg ja kollektiiv.

Print Friendly, PDF & Email