Pöidele võib tulla Saaremaa meekeskus

Saaremaa meetootjad tahavad Pöide vana võitööstuse kompleksis välja ehitada meekeskuse, kus koolituse kõrval toimuks ka praktiline tegevus.

Projekti üks eestvedajaid Meelis Pärn ütles Oma Saarele, et keskus ehitatakse välja järk-järgult. Plaanis on rajada koolituskeskus koos õppemesilaga, alustada mesilainventari tootmist ja luua tingimused mee pakkimiseks.

Koolitusele jääb eraldi hoone, kus lisaks mesindusele hakkavad toimuma ka teiste põllumajandusvaldkondade loengud, lisaks võib hoonesse tulla näiteks turismiinfopunkt.

Puka külas asuva endise võitööstuse kompleksi omanik on MTÜ Saaremaa Meetootjate Ühing, kes veab meekeskuse projekti koos OÜ-ga Saaremaa Mesinikud.

Mee pakkimine puudutab eelkõige kuut Saaremaa suuremat meetootjat, kellele mesindus tagab igapäevase sissetuleku ja kelle käes on kuni 95 protsenti maakonna meetootmise mahust.

Meelis Pärn ütles, et meekeskuse väljaehitamine läheb maksma alla kümne miljoni krooni ja investeeringud on kavas teha toetuste najal. „Igal aastal ehitushinnad tõusevad, projekti maht kasvab iga aastaga,” lausus Pärn.

Projekte toetuse saamiseks on esitatud juba teist aastat, kuid erinevatel põhjustel pole seni õnnestunud rahastamist peale saada. Praegu on Ettevõtluse Arendamise Sihtasutusele esitamisel uus taotlus.

Print Friendly, PDF & Email