Uuenenud Orissaare perearstikeskus avas uksed (1)

Uuenenud Orissaare perearstikeskus avas uksed

 

Reede pärastlõunal avati pidulikult Orissaare perearstikeskuse värskelt remonditud ruumid.

„Vana maja ei stimuleerinud enam töötama. Tingimused olid väga kehvad. Nüüd saime keskkütte. Remont on korralikult tehtud. Inimestel on siia palju parem tulla ja endal väga hea töötada,” rõõmustas perearst Elo Lember.
150 ruutmeetri suuruse põrandapinnaga Orissaare kiirabi- ja perearst Elo Lembri tööruumide remont läks maksma 1,5 miljonit krooni. Raha eraldas sotsiaalministeerium. Samas majas töötava perearst Jaan Kirsi töökabinet sai uue näo juba varem.

Perearst Elo Lember peab niisugust rahastamisskeemi väga õigeks. „Kõik kapitalikulud peaksid tulema ravirahadest eraldi. Vastasel juhul võtaksime interjööri kujundamiseks raha haigete ravimise arvelt,” tõdes Elo Lember.
Ehitustööde kvaliteediga jäi Elo Lember rahule, tundes rõõmu kena väljanägemisega ruumidest. Töö tegi ehitusfirma AT SIM OÜ Tarvo Simasti juhtimisel.

„Kavatseme ka uusi seadmeid muretseda. See aga oleneb jällegi rahast. Vereanalüsaatorit oleks vaja, planeerisime sonograafi osta, aga tasuvusuuringud näitavad, et meil endil pole seda kasulik omada, kuna Kuressaare haigla on suhteliselt lähedal ja seal on head võimalused, sonografistid on väga heal tasemel. Kompuutergi on seal olemas,” arutles perearst Lember.

Heameelt tunneb Elo Lember sellegi üle, et saab töötada Orissaare kiirabi ja kolleeg Jaan Kirsiga ühe katuse all.

„Nii saame omavahel suhelda, meditsiinilistes küsimustes nõu pidada ja operatiivselt tegutseda. Veel parem, kui siin oleksid ka hambaarst ja apteek. Nemad on aga oma valiku teinud ja siia majja tulla ei tahtnud,” mõtiskles Elo Lember.

Orissaare, Pöide, Laimjala ja Muhu vallast on endale perearstiks Elo Lembri valinud umbes 1700 inimest. „Töökoormuse jaoks on see paras arv. Kaks tuhat oleks liiga palju. Pöide ja Laimjala valla elanike perearstil doktor Kirsil on sama palju inimesi nimistus,” teavitas Elo Lember.

Oma igapäevatööst rääkides hoiatas doktor Lember inimesi gripi eest, mis Saaremaalgi praegu maad võtmas. „Gripp läks esmaspäevast lahti. Seda saab iseloomustada sõnaga „hullumaja”. Inimesed on õnneks väga mõistlikud. Nad on õppinud ise ennast ravima. Paanikasse ei minda. Haigestunud inimene helistab, kuulab nõuande ära ja tegutseb siis arsti soovituste kohaselt. Kui vaja, siis sõidan haige juurde koju. Mul on oma inimestega väga hea mõistlik suhe,” rääkis doktor Lember.

Väljakujunenud perearstisüsteemi hindas Elo Lember väga heaks. „Arsti ja abivajaja vahel tekib teatud side. Ma tunnen inimest ja oskan seetõttu paremini diagnoosida. Näiteks kui vastuvõtule tuleb mõni napisõnaline mees – maamehed üldse ei armasta oma tervisemuredest rääkida –,
siis teades tema elukeskkonda, oskan ka tervislikku seisukorda õigesti hinnata. Perearstisüsteem toimib minu hinnangul väga hästi.”

Print Friendly, PDF & Email