Tuulte Roosi tervisepark on tähtajatu ja rahatu rajatis (4)

Tuulte Roosi tervisepark on tähtajatu ja rahatu rajatis

 

Tuulte Roosi elanikud ja lasteaed on mures majataguses metsatukas tehtud laastamistöö pärast. „Kui varem oli seal lastel oma loodusrada, salapärased põõsad ja urud, siis sel aastal on pilt kohutav, metsatukas võib jalad murda,” märkis eile toimunud sotsiaalkomisjoni istungil komisjoni esimees, Tuulte Roosi elanik ja 7. lasteaia juhataja Helle Karu. Teine sama kandi elanik Tiiu Kupp pahandas, et tehtud töödega lõhuti ära laste kelgumägi.

Karu sõnul oli kõigile kohalikele elanikele üllatuseks, kui mais-juunis hakkas metsas käima raietegevus. Eelnevalt sellest kedagi ei teavitatud.

Komisjoni istungile oli kutsutud abilinnapea Urmas Sepp ning linna heakorraspetsialist Kaljo Ellik, suur terviseparkide spetsialist ja entusiastlik rajaja. Sepa sõnul on nn Musumänniku tervisepargi rajamine kirjas linna arengukavas, kuid praeguseks veel ehitusluba välja antud ei ole. Küll on Reta Puidul olemas raieluba, mida läinud suveperioodil ka kasutati, ning märgitud rajad.

Sepp kinnitas, et Tuulte Roosi terviseparki tuleb kolm terviserada (radade kogupikkus on 6,5 kilomeetrit ning need kannavad nimetusi Port Arthuri ring, GAZ Ai-Ai ring ja Linnulahe ring). Ehkki projekti kogumaksumuseks hinnatakse 5,39 miljonit krooni, ei ole praegu veel teada, kust raha tuleb, sest 2007. aasta linnaeelarvesse on küll plaanitud spordirajatistele 250 000 krooni, kuid pole selge, kas nimetatud summast ka tervisepargile jätkub.

Olemas on ka määratlemata investeeringute eelarverida, kuid sinnagi sattumine on uue tervisepargi jaoks esialgu küsimärgiga.

Sepp tunnistas komisjonile, et tervisepargi valmimise tähtaega kirjas ei ole. Ellik lisas, et kui kunagi oleks vaadatud Kuressaare gümnaasiumi kõrval asuva tervisepargi rajamise alguses rahakotti, oleks asi jäänudki tegemata. „Kuressaare on terviselinn ning iga säärane ettevõtmine on küünlaid väärt,” märkis ta.

Tuulte Roosi elanikele rajatava kohta informatsiooni andmiseks otsustati kokku kutsuda veel selle kuu lõpus rahvakoosolek.

Musumänniku tervisepark peaks Elliku sõnul olema tulevikus üks kolmest Kuressaare linna ümbruse terviserajatisest (KG juures, Tuulte Roosis ja Kudjapel). Musumänniku nimi on patisakste väljamõeldis ning pärineb Vene tsaari valitsusajast, mil Kuressaarest oli kujunenud igati arvestatav ravi- ja kuurortkeskus.

Tursakirikust (torniga sadam Tori abajas) laenutati paat ja sõideti Port Arthuri silda. Port Arthuri paviljonis toimusid kontserdid, seal tantsiti ja lõbutseti. Mõnikord sooviti linna tagasi minna kalda äärt pidi jala läbi Musumänniku. Õnneliku abielu eelduseks loeti seda, kui tütarlapsega läbi Musumänniku tulles kolm korda suudeldi. Musumännik asub 25 hektaril praeguse aadressiga Ranna tn 2, pajatas Ellik.

Print Friendly, PDF & Email