Saarlased Linnade ja valdade päevadel Tallinnas

Saarlased osalesid eile ja täna Tallinnas toimunud Linnade ja valdade päevadel.

Aasta suurimal omavalitsusalasel ühisüritusel olid üleval mitmesugused stendid ning toimusid eminarid, kus kohalike omavalitsuste juhid ja spetsialistid, avaliku sektori asutuste ametnikud, ettevõtjad ja poliitikud said võimaluse kogemuste ja info vahetamiseks ning enesetäiendamiseks.
Saaremaa omavalitsuste liidu esimees Raimu Aardam hindas kõrgelt võimalust suhelda ja vahetada kogemusi teiste omavalitsuste esindajatega üle Eesti.

Kahepäevase ürituse raames käsitleti muu hulgas regionaalhaldust, omavalitsuse arengu kavandamist, sotsiaalhoolekannet, finantsküsimusi, ettevõtluse ja turismi arendamist, Eesti hetkeseisu Euroopas, toodi näiteid Soome kogemustest.

Saaremaa omavalitsuste liidu büroo direktori Jüri Pärteli hinnangul oli üritusel kohal üle 600 inimese. Saare maakonna omavalitsustest olid esindatud Muhu, Laimjala, Valjala, Kaarma, Ruhnu, Kärla, Lümanda, Orissaare, Leisi, Pihtla vald ja Kuressaare linn, loetles Pärtel.
Kolmandat aastat toimunud Linnade ja valdade päevad korraldasid Eesti linnade liit, Eesti maaomavalitsuste liit ja Tallinna linnavalitsus.

Print Friendly, PDF & Email