Roni kas või 7 meetri kõrgusele!

Roni kas või 7 meetri kõrgusele!

 

Kuressaare gümnaasiumis on alates möödunud aasta sügisest ronimissein. Mägironijaks saada soovijad võivad harjutada 2-rajalisel 7 m kõrgusel ronimisseinal, mis on Saaremaal paraku ainuke.

“Ronimissein on polüfunktsionaalne, seda võivad kasutada nii ravikehakultuuriga tegelejad kui ka tippsportlased,” kinnitab KG kehalise kasvatuse õpetaja Johannes Kaju. Emakeeleõpetaja Eve Paomees, kes on mägironimisega tegelenud juba mitmeid aastaid, kirjutab kooli kodulehel: „See füüsilist vormi ja loogilist mõtlemist arendav spordiala on röövinud meilt nii mitmedki üleliigsed kilod ja süstinud meisse enneolematut energiat.”

Kuna ronimisseina juhendajaid Saaremaal veel napib, siis saavad praegu seina kasutada vaid need, kel juhendajaga aeg kokku lepitud ja saal selleks kinni pandud. Ohutusnõuete tõttu võrk- ja korvpallimängu ajal ronima ei lasta, saalihoki ajal näiteks aga küll. Õpilased saavad mäkke tõusmist harjutada kehalise kasvatuse tunnis või õhtul trennis.

Mägironimine pakub rõõmu nii suurtele kui väikestele ja see võib olla ka alguseks tõsisemale huvilisele, kes kunagi päris mägesid vallutada kavatseb.

KG õpetajatel, kellel läbitud mägironimise I taseme koolitus, on pisike plaan asutada päris oma ronimisklubi Kalju.

Print Friendly, PDF & Email