Hanvaris 18 000 külastust aastas

Hanvaris 18 000 külastust aastas

 

Erakliinik Hanvar tähistas läinud nädalal sünnipäeva. Põhjusi šampanjapudelit avada oli kaks – 9. veebruaril möödus 15 aastat kliiniku asutamisest ning 10 aastat Kauba tänaval oma ruumide saamisest. „Olime vabariigis üks esimesi erakliinikuid,” meenutas kliiniku üks omanikke Hannes Haavel, kelle sõnul on tänaseks kasvuraskused õnneks ületatud ning on vaid hea meel, et pingutused on kandnud vilja.

Algusaegade võõristavatest pilkudest ning haiglast saadud sugemistest täna enam ei kõnelda, sest haigekassaga sõlmitud leping lubab olla võrdne võrdsete seas. Ka patsiendid ei pea raha rohkem välja käima kui visiiditasu.

„Oleme olnud seda meelt, et teenitud kasum tuleb investeerida patsientidesse,” tõdes Hannes Haavel ning rääkis uhkusega uuest ultraheliaparaadist, mis töötab arvuti põhimõttel ning millel on iga elundi jaoks oma programm. Lisaks on muretsetud modernne üld-vereanalüsaator, patsientide monitooringusüsteem, radiofrekventsoperatsiooni aparaat jne.

„Meie juures saab inimene tehtud kõik protseduurid. See on mugav, sest ei ultraheliuuringut ega vereproovi pea enam tegema minema kusagile mujale,” tutvustas ta.

Viimast mõtet toetab doktor Varje Haavel, samuti Hanvari omanik, tuues näite ühest beebiootel patsiendist, kes palus end just sel põhjusel Hanvarisse üle tuua, kuna pidev bussiga linna sõitmine läheb hirmus kulukaks – lisaks kontrollis käimisele on vaja ju teha analüüse ning käia uuringutel. Hanvaris saab kõik vajalikud toimingud korda ühe päevaga.

Just erakliiniku 15. sünnipäevaks sai valmis perearst Triin Nirgi uus perearstikompleks. Vana pärandati Hanvari teistele eriarstidele, kellest staažikaim on üle poole sajandi Saaremaa laste tervise eest seisnud dr Maie Haavel. Eelmisest aastast on Hanvaris juba kaks hambaravi kabinetti, kus tegutsevad noored hambaarstid Merilin Paul ja Mari Saarend.

Kogu Hanvari tegevust koordineerib särtsakas mänedžer Riina Rand. Populaarsust on võitmas erakliiniku pinnal tegutsev Saaremaa noorte nõustamiskeskus, mille hingeks ämmaemand Marika Venda ning kus noorte probleeme aitab lahendada psühholoog Veronika Hallas.

Hannes Haavel leiab, et sama oluline kui investeerimine aparatuuri ja kliinikusse on suhtumine patsientidesse – inimene peab tundma, et ta tuleb arsti juurde nagu koju. Säravad sekretärid Anneli Lember ja Eliina Berens ning alati muhedad meditsiiniõed Terje Talp, Mai Nelis ja Inga Adamson on kliinikule andnud just selle soojuse, miks Kauba tänava tohtreid ikka ja jälle üles otsitakse.

Et aga tulek oleks lihtsam nii väikelaste emadel kui ka ratastooliinimestel, käib projekteerimine maja hoovipoolsesse ossa kaldtee ehitamiseks. Kes teab, ehk saab kunagi teoks ka Varje Haaveli unistus liftist. Mitte selleks, et kellegi ees uhkeldada, vaid ikka põhjusel, et kõigil oleks parem – nii abivajajatel kui abistajatel.

Kui rääkida Hanvarist numbrites, siis oli erakliinikus eelmisel aastal arvel 100 beebiootel naist, tehti üle 400 operatsiooni ja rohkem kui 600 endoskoopilist sooleuuringut, tuhandeid protseduure ning ultraheliuuringuid. Patsientide külastusi oli ligi 18 000 ning mõjusa osa neist

moodustasid ka rajatagant tulnud, kes olid meeldivalt üllatunud siinse kliiniku kõrgest tehnilisest ja teenindustasemest. Hanvari tohtrid kiidavad koostööd teiste perearstide ning haiglaga, sest ehkki ollakse tublid ja edukad, hinnatakse siiralt ka teiste saavutusi ning vajadusel võetakse ühendust kolleegidega mujalt.

Print Friendly, PDF & Email