Valdasid läbiv kaugliin võib oluliselt lüheneda (2)

Valdasid läbiv kaugliin võib oluliselt lüheneda

 

Bussifirma GoBus soovib valdadelt toetust kaugliini 703 käigushoidmiseks, ähvardades vastasel korral liini oluliselt kärpida.

GoBus soovib igakuist toetust Mustjala, Kihelkonna, Kärla ja Leisi vallalt, mida kaugliinibuss Kuressaare–Kihelkonna–Lihula–Tallinn läbib.

Liini praegusel kujul jätkamiseks soovib bussifirma valdadelt toetust mõnisada krooni kuus, ütles GoBusi Saaremaa osakonna juht Margus Männik. Tema sõnul ei tule liin praegusel kujul ots-otsaga kokku, kuna reisijaid napib. „Kuressaarde sõitjad ei taha seda liini pika ringi tõttu kasutada, liin on käigus ikkagi valdade elanike pärast,” ütles Männik. „Kui valdadel on huvi võimaldada oma elanikele ilma Kuressaarde tulemata Tallinna sõita, on meie ettepanek neile liini toetada.”

Juhul kui vallad toetamisest keelduvad, teeb bussifirma Männiku sõnul liini kevadeks oluliselt sirgemaks. „Võimalik, et mingi haak jääb kuskile sisse, aga nii suurt ringi me enam ei tee,” lausus Männik. Vallad ei ole oma seisukohta avaldanud.

Mustjala vallavanem Kalle Kolter ütles Oma Saarele, et vald on bussifirma ettepanekut arutanud, kuid ei leidnud pingelise eelarve tõttu raha liini doteerimiseks. „Kuna tegemist on erafirmaga, siis las tegutsevad, nagu heaks arvavad,” leidis Kolter. Tema hinnangul võiks bussifirma küsida toetust valdade asemel maavalitsusest.

Print Friendly, PDF & Email