Saare politsei värbab kadette

Homme ja ülehomme korraldab Kuressaare politseijaoskond maakonnas mitmeid üritusi politseinikuameti propageerimiseks. Ettevõtmise eesmärgiks on noorte õppima suunamine Paikuse politseikooli.

Kuressaare politseijaoskonna komissar Aare Allik ütles, et neljapäeval on neil kavas sõita Leisi ja Orissaarde, kus üritus algab vastavalt siis kell 10.20 ja 11.40 ja selle pikkus piirdub ühe akadeemilise tunniga.

Reedel algusega kell 15 toimub värbamisüritus Kuressaares. „Meie sooviks on, et politseitööle tuleks rohkem noori,” rääkis Allik. Tema sõnul tutvustab politsei värbamisüritusel politseinikuametit veidi lähemalt, näidatakse politsei käsutuses olevat eritehnikat, juba politseikoolis õppivad või selle äsja lõpetanud noored räägivad elust ja tegemistest Paikuse politseikoolis.

Hetkel on Kuressaare politseijaoskonnas praktikal kolm politseikadetti. Küsimusele, miks valis ta edasi õppimiseks just Paikuse politseikooli, vastas politseikadett Rein Rand, et tegemist on ikkagi riigitööga ja see annab tulevikuks teatud kindlustunde. „Pealegi tulevad politseikoolis saadud teadmised ka igapäevaelus kasuks,” lisas ta.

Paikuse politseikooli äsja lõpetanud ja nüüd Kuressaare politseijaoskonnas konstaablina töötav Grete Rikko palus aga noortele julgustuseks edastada järgmised sõnad: „Kui kellelgi kas või korrakski on pähe tulnud mõte politseinikuks hakata, siis soovitan neil kõigil meie üritustest tingimata osa võtta.” Grete sõnul on politseitöö üheks positiivseks küljeks selle vaheldusrikkus ja kirevus. „Nii politseikoolist kui politseitööst saab kogu eluks väga suure kogemuse, sest puutud ju kokku kõige erinevamate inimestega, kes tihti esindavad meie elu pahupoolt,” ütles ta.

Print Friendly, PDF & Email