Rekordipüstitajad astuvad ette Kuressaare Galal

Rekordipüstitajad astuvad ette Kuressaare Galal

 

Kuressaare spordihallis saab täna korraga nautida mitmete Eesti tuntud kergejõustiklaste etteasteid. Kuressaare Galal astuvad publiku ette 8 vabariigi tänavust sisemeistrit, eesotsas naiste kõrgushüppes äsja Eesti rekordi püstitanud Viktoria Leksi ja jaanuaris 200 m jooksus rekordi püstitanud Saaremaa oma poisi Marek Niidiga.

Teist aastat toimuv Gala toob areenile rahvusvahelise seltskonna, kes asub võistlema kaheksal alal. Võisteldakse naiste ja meeste 60 m jooksus, samuti 60 m tõkkejooksus ja kõrgushüppes, meestele on lisaks kavas kuulitõuge ja teivashüpe.

Samuti on kavas jooksud lastele. Eesti tuntuimatest võistlevad veel Madis Kallas, Marko Aleksejev, Taavi Peetre, Rene Oruman, Henri Sool jpt. Rahvusvahelist konkurentsi pakuvad meie sportlastele läti kõrgushüppajad Natalia Cakova ja Normunds Populs, lisaks kuulitõukaja Maris Urtans, kes oma sellaastase tulemusega 20.18 kuulub Euroopa edetabeli esikümnesse.

Üritus on traditsioon

Kuressaare Gala on Eesti üks kõvemaid kergejõustikuvõistlusi. Ürituse korraldajaks on kergejõustikuklubi Saare ja pea-
sponsoriks Kuressaare linn.

Marek ootab publikut

Võistluse üks tõmbenumbreid Marek Niit ütles, et tema jaoks on suureks motivaatoriks joosta koduhallis ja ta loodab, et publikut ikka koguneb, mis teeks olemise veelgi hubasemaks.

Laupäeval sise-EM normi täitnud ja napilt 60 m jooksu Eesti rekordi alistamata jätnud Niit lubas, et annab endast täna kõik. „Niisama ma ei lähe kunagi jooksma”, kinnitas Niit. Samas ütles noor sprinter, et kõikide asjaolude õnnestumisel ei ole võimatu ka Eesti rekord.

Peetre üritab normi

Õhtu üks huvitavamaid küsimusi on kindlasti see, kas kuulitõukaja Taavi Peetre suudab täita sise-EM normi, milleks on 19.30. Treener Ants Kiisa sõnul on Peetrel probleeme tehnikaga. „Kõik paistab korras olevat, jõudu on, kiirust on.

Tegelikult istub see tulemus sportlases sees, kuid kunst on ta õigel ajal sealt välja saada,” rääkis Kiisa. Viimased treeningud näitavad siiski, et olukord on hea. Kindlasti annab võistlusele jumet ka lätlase Urtansi konkurents. Küsimuse peale, kas treener homme Peetre normitäitmise peale raha paneks, oli vastuseks raudkindel „Jah”!

Rekordinaine esmakordselt Saaremaal

Äsja naiste kõrgushüppes Eesti rekordi püstitanud Viktoria Leksi osalemine Kuressaare Galal on üldse tema esmakordne Saaremaa külastamine. Kuressaare Gala on Leksi üks viimaseid etteasteid enne suurvõistlustele minekut. Leksi peakonkurendiks on täna lätlane Natalia Cakova, kes ületanud 1.86.

Lisaks on täna võistlustules ka saarlased Madis Kallas, Kaie Kand, Linda Treiel, Teele Treiel, Katrin Eiert, Pille Riin Toomsalu, Raido Kahm ja Herkki Leemet.

Kergejõustikuklubi Saare on välja pannud rahalised auhinnad Eesti ja Saaremaa siserekordi püstitajatele, mis on vastavalt 5000 ja 3000 krooni.

Print Friendly, PDF & Email