Linnapildist kaovad kakskeelsed tänavasildid (4)

Kuressaare linnavalitsus kavatseb märtsikuu alguseks vahetada välja kõik kakskeelsed tänavasildid.

Linnavalitsuse koduleheküljel lükatakse tagasi ajakirjanduses ilmunud väited selle kohta, et linnavalitsus justnagu ignoreeriks keeleinspektsiooni ettekirjutisi ega soovi kakskeelseid tänavasilte välja vahetada. Vastupidi. Linnavalitsuse koduleheküljelt võib lugeda, et Kuressaares tegeldakse „hoolikalt kakskeelsete tänavasiltide asendamisega”.

Samas tsiteeritakse linnavalitsuse ametnikku Endla Tuutmad, kes olevat öelnud, et tänase seisuga on linn juba tellinud 161 uut tänavasilti ja et kõik 104 Kuressaare kakskeelset tänavasilti vahetatakse peagi uute vastu välja. Tuutma sõnul toimuvat Kuressaares veel ka nende tänavate loetlemine ja kaardistamine, kus tänavasildid üldse puuduvad.

„Kogu protsess lihtsalt võtab aega, kuna riigiasutuses tuleb korraldada konkurss, et välja selgitada odavaim pakkumine,” ütles Tuutma, kelle väitel tegi sel korral parima pakkumise AS Teede Rev-2.

Kuressaare uued tänavasildid on valmistatud alumiiniumplekist ja kaetud valgust peegeldava materjaliga. Endla Tuutma lisas veel, et kõigi eelduste kohaselt peaksid uued tänavasildid valmima kahe nädala jooksul.

Print Friendly, PDF & Email