Krimi (4)

Politsei püüdis Kuressaares alaealisi suitsetajaid. Kuressaare linna üldhariduskoolides ja ametikooli ümbruses kontrolliti alaealisi nii igapäevase politseitöö käigus kui ka politseioperatsioonil.

22. jaanuarist kuni 4.veebruarini tuvastati politsei igapäevatöö käigus linna üldhariduskoolide ja ametikooli ümbruses 16 alaealist  tubakaseaduse rikkujat, kellele vormistati väärteomaterjalid. Seaduse rikkumine seisnes tubakatoodete omamises ja tarbimises.

8. veebruaril viidi sama piirkonna  kontrollimiseks läbi politseioperatsioon. Viie linnas asuva kooli ümbruse kontrollimisel tabati seitse alaealist õigusrikkujat, kes saavad karistuse suitsetamise eest ning ühele alaealisele vormistati lisaks ka protokoll tubakatoodete omamise eest.
Õigusrikkujad saavad karistada vastavalt tubakaseaduse paragrahvidele  47 ja 48, mille karistusmääraks on kuni 10 trahviühikut ehk kuni 600 krooni.

Talus käisid vargad

Kuressaare politseijaoskonnast teatati, et sel esmaspäeval murti sisse Pihtla vallas Kõljala külas asuvasse talumajja, kust varastati helitehnikat ja matkatarbeid. Kahju on selgitamisel.

Mustjalas hävis tules puidutöökoda

Esmaspäeva õhtul Mustjalas puhkenud tulekahjus hävis puidutöökoda. Inimesed õnnetuses viga ei saanud.

Häirekeskus sai teate tulekahjust kell 18.59. Päästjate kohale jõudes põles metallkonstruktsiooniga plekist kaarhall lausleegiga. Hoone mõõtmetega 18×45 meetrit hävis tules täielikult. Samuti langes tuleroaks hallis olnud puitmaterjal ja valmistoodang.

Lääne-Eesti päästekeskuse pressiesindaja Viktor Saaremets ütles, et lisaks tugevale põlemisele raskendas päästjate tööd veel ka teadmine, et hallis on sees hapniku- ja propaaniballoonid.

Pärast suuremate leekide summutamist õnnestus kolm hapniku- ja kaks propaaniballooni vahejuhtumiteta välja tuua. Raskendatud oli ka veega varustamine.

Põlenguhetkel töötas sündmuskohal seitse päästeautot ja tulekahju saadi kontrolli alla kell 21.33. Kustutustööd lõpetati kell 1.39. Kell 4.15 varahommikul sõitis Kihelkonna tugikomando kaks masinat järelkustutustöid tegema.

Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel. Saaremaa päästeosakonna juht Margus Lindmäe ütles, et välisel vaatlusel on raske öelda, mis võis tulekahju põhjustada, selle peab selgitama menetlus.

Print Friendly, PDF & Email