Päästeametis sel nädalal lahtiste uste päevad

Lääne-Eesti päästekeskuse Saaremaa päästekomandodes toimub sel nädalal lahtiste uste nädal. Kuressaares on huvi päästeameti tegevuse vastu seni olnud erakordselt suur.

Päästekeskuse pressiesindaja Viktor Saaremetsa sõnul on Kuressaare, Kihelkonna, Orissaare ja Leisi komandodesse külla oodatud nii koolilapsed kui ka lasteaedade kasvandikud.

„Lahtiste uste nädala peaeesmärgiks on rääkida lastega tuleohutuse teemadel, näidata neile meie käsutuses olevat tehnikat ning anda noortele ideid ja mõtteid üleriigiliseks laste loominguvõistluseks, mille päästeamet veebruari alguses välja kuulutas,” ütles ta.

Päästjate töö vastu suur huvi

Saaremets märkis, et Kuressaare haridusasutused on päästeameti tööde ja tegemiste suhtes üles näidanud üllatuslikult suurt huvi. „Esmaspäeva hommikuse seisuga oli meil päästekomando külastamiseks registreerunud juba 18 rühma, kokku üle 500 lapse, ja see on parim näitaja kogu Lääne-Eesti regioonis,” rääkis ta ning lisas, et käesolev nädal kujuneb Kuressaare päästjate jaoks pedagoogilises mõttes väga töiseks.

„See ei tähenda aga sugugi, et me kellelegi külastuse ära ütleksime. Tasub vaid meile helistada ja küllap siis leiame sobiva külastusaja ka järgnevatel nädalatel.”

Print Friendly, PDF & Email