Koolitants 2007 Saaremaal

Koolitants 2007 Saaremaal

 

Reedel, 9. veebruaril toimus Kuressaare kultuurikeskuses Koolitants 2007 maakondlik eelvoor. Kahjuks oli sellel aastal Saaremaal osalejaid üllatavalt vähe. Alla jäime isegi Hiiumaale. Osa võttis ainult kolm tantsukooli: Semiir, Inspira ja Sädemed, kes kokku esitasid 7 tantsunumbrit. Laval käis õhtu jooksul 73 tantsijat.

Kõige suurema üllatuse tegid Semiiri 1.–3. klassi tantsijad kavaga ,,Miskit toimub”. Lapsed särasid laval ja nautisid oma tantsu. Žürii nimetas seda „tänase päeva laste tantsuks”. Noorukeste esinejate tants ületas kõik ootused. Publik elas neile valjusti kaasa. Selle suurepärase etteastega tantsiti end edasi ka järgmisesse vooru.

Saaremaal oli žürii arvates oma žanris väga tugev estraaditants. Esile toodi tantsutruppi Sädemed, kelle esituses nähti žürii arvates selle aasta parimat kõhutantsu. Soovituseks veel nii palju, et lisaks tugevale puusade tööle tuleks edaspidi rohkem rõhku panna ka käte liikumisele. Estraaditantsus sooviks žürii veel ehk ka rohkem täpsust näha. Positiivset vastukaja pälvisid Sädemete kostüümid.

Showtantsudes köitis žüriid mõnus rütmika ja hea tunnetus. Hindajate meelest oli tegu heal tasemel showdega. Sinna juurde sobinuksid ainult veel huvitavamad ja värviküllasemad kostüümid. Kõige suurema aplausi osaliseks showtantsus sai tantsutrupp Semiir kavaga ,,Friends”. Publik suhtus neisse sõbralikumalt kui teistesse esinejatesse, samas vaadati Semiiri kindlasti karmima pilguga, oodates just neilt täiuslikku kava. Õnneks ei pidanud publik pettuma.

Semiiri poiste showtants ,,March” jäi tüdrukute kavale alla, kuigi ka läbi publiku kiljumise ei olnud aeg-ajalt muusikat lavale korralikult kuulda.
Inspira etteaste jäi seekord natuke tagasihoidlikuks. Suurimaks miinuseks pidas žürii kava jäämist lava tagaossa.

Samuti soovitati esinejatel kasutada rohkem meiki ja kostüümid oleksid võinud olla värvikirevamad. Koreograafia osa oli hea ja selle eest sai tantsukava ,,Tainted” ka eripreemia.

Üldiselt oli žürii Saaremaa tantsupäevadega väga rahul. “Muusikavalik oli siin superhea ja huvitav,” kiitis žüriiliige Märt Agu. “Ja Semiiri rütmilised lahendused olid ületamatud!” lisas ta. Murelapseks jäi siiski vabatantsu kategooria, kus sel aastal ei osalenud ühtegi tantsu. Järgmiseks aastaks loodab žürii, et saarlased tulevad välja ka oma vabatantsu-alaste katsetustega.

Sel aastal jäi Saaremaa sponsorite esindatus väikeseks, et mitte öelda olematuks, mis võis kindlasti mõjutada ka osavõtjate arvu.

Saaremaa tantsupäevalt edasipääsejad

Trupp Tantsu nimi Vanuseaste Kategooria

Semiir „Miskit toimub” 1.–3. lapsed
Semiir „Friends” 7.–9. show
Semiir „March” 10.–12. show
Inspira „Tainted” 10.–12. show
Inspira „I got the feeling” 4.–6. show
Sädemed „Ojos Asi” 10.–12. estraad

Eripreemia saajad:
Semiir ,,Friends” – terviklikkuse eest
Inspira ,,Tainted”– huvitava koreograafia ja stiilse esituse eest
Sädemed ,,Ojos Asi” – naiseliku ja karakteerse esituse eest

www.koolitants.ee

Print Friendly, PDF & Email