Saadikud saatsid saartele raha (1)

Saadikud saatsid saartele raha

 

Riigikogu liikmed otsustasid nii läinud aasta lisaeelarvest kui ka 2007. aasta eelarvest toetada kohalikke investeeringuid. Kuna riiklike investeeringute programm (RIP) on lõpetanud tegevuse ning omavalitsused oma ehitamiste-rekonstrueerimistega hädas, oli reformierakondlase Jaanus Tamkivi sõnul tegemist selles suhtes poliitilise otsusega, et raha peab minema kohalike investeeringute tarbeks.

Keskerakondlane Ain Seppik nentis usutluses Oma Saarele, et tema jaoks oli määrava tähtsusega just kohalike objektide kunagine RIP-i nimekirjas olek. „Ma leian, et meie kohus ja võlg on aidata need objektid ära lõpetada,” sõnas ta.

„Muidugi vaatasin, kas tegemist on objektiga, mille ehitus suudetakse lõpetada, ning kuna summad olid siiski suhteliselt väikesed, tuli teha valik. Me teame küll, et Leisi kool vajab ehitamist, kuid kuna piskuga seal midagi ära ei tee, otsustasime raha anda seekord Pärsama rahvamajale (1 miljon krooni suure saali rekonstrueerimiseks),” rääkis saadik, kinnitades, et tema küll ei eelistanud valdu, kus parajasti võimul Keskerakond.

„Käin palju valdades ringi ning koostan enda jaoks iga aasta aprilliks raha ootavate objektide nimekirja ning teen siis ka vastavad muudatusettepanekud riigieelarvesse,” rääkis Seppik, kelle sõnul sai nende fraktsiooni toel lisaks Pärsama rahvamajale raha Orissaare vald perearstikeskuse väljaehitamiseks (1 miljon krooni) ning toetati ka Tornimäe kooli ja Aste lasteaia rekonstrueerimist.

Isamaa ja Res Publica Liidu pressinõunik Rauno Veri ütles eile, et nende fraktsioon toetas küll 1 miljoni krooni andmist Valjala põhikooli rekonstrueerimiseks (kuna objekt oli RIP-i nimekirjas), kuid ühtegi konkreetset riigikogulast sellega seostada siiski ei saa.

Rahvaliitlasest riigikogu saadik Jüri Saar märkis, et tegi
oma valikud lähtudes sellest, kas omavalitsused tulevad endaga toime. „Usun, et Kuressaare linn ja Kaarma vald saavad omadega hakkama, kuid teised, kes on sellised väiksemad ja äpumad – neile on abi vaja,” nentis ta. Remargina tähendas Saar, et soovis seekord raha anda ka oma koduvallale Pihtlale – raamatukogu ja kohalike teede renoveerimiseks (mõlemad objektid saavad 600 000 krooni).

Mõntu sadamale 1 600 000 krooni eraldamist põhjendas saadik sellega, et tegemist on väikese valla omandis oleva tähtsa objektiga, mida lihtsalt peab toetama. Orissaare spordikeskusele 2 miljoni krooni eraldamise kohta ütles Saar, et see objekt on ammu investeeringuid oodanud ning tänu sellele ka lõpuks valmimas.

„Koos Jaanus Tamkiviga toetasime 500 000 krooniga meie sportlaste sõitu Rhodosele ülemaailmsetele saarte mängudele,” märkis Saar, kelle sõnul võib tema nime taha veel kirjutada Kärla lasteaiale eraldatud 500 000 krooni ja Laimjala rahvamaja 300 000 krooni.

Reformierakonna fraktsiooni esimehe Jaanus Tamkivi sõnul toetas tema EELK Kuressaare Laurentiuse kiriku remonti (300 000 krooni orelile ja 500 000 krooni sakraalehituse remondiks) ning Kaarma vallale suusaraja traktori ostmist (350 000 krooni). „See masin peaks juba kohal olema ja usinalt tööd tegema,” lootis ta. Imre Sooääre teeneks võib aga lugeda 1,5 miljonilist rahasüsti Muhu hooldekodu projekteerimiseks.

Seda, missuguse saadiku lahke käsi suunas pool miljonit krooni Kihelkonna põhikooli katlamaja remondiks, ei õnnestunud Oma Saarel tuvastada.

Print Friendly, PDF & Email