Uus raamatukogu ja külaseltsi ruumid Pihtlasse

Uus raamatukogu ja külaseltsi ruumid Pihtlasse

 

Pihtla vallale eraldati raamatukogu rekonstrueerimiseks riigi lisaeelarvest 800 000 krooni.

Vallavanem Tõnu Hüti sõnul on vanas ajaloolises vallamajas asetsev raamatukogu plaanis kolida üle tee asuvasse praegusesse vallamaja väljaehitamata ossa ning selleks ongi nimetatud rahasummat vaja. Vallavanem sõnas, et raha tuli valda tänu oma saadikule riigikogus – Jüri Saarele.

„Praegu käib projekteerimine,” ütles Hütt, lisades, millal täpselt uued raamatukoguruumid valmivad, ei ole praegu veel teada. Raamatukogu ärakolimine peaks rõõmustama ka Pihtla ja Püha külaseltsi, sest neile on plaanis jätta vanad raamatukogu ruumid.

Hüti sõnul peaks raamatukogu kolimisega paranema ka Eesti Posti töötingimused. Praegu peavad postitöötajad hakkama saama vana vallamaja väga kitsukestes tingimustes.

Pihtla vallavolikogu liige Gabriel Sepp, kelle juhtida on ka volikogu külaelukomisjon, ütles, et külaseltside ruumiküsimuse lahendamine teeb talle ainult rõõmu. „Ideest ehitada raamatukogu jaoks ruumid välja uude vallamajja oli juttu juba enne eelmisi kohalikke valimisi,” märkis ta.

Raamatukogu juhataja Janne Sepp ootab uusi ruume pikisilmi, sest siiani on töötatud veeta ja ahjuküttega majas. Et Sepp on ka aktiivne Pihtla külaseltsi liige, teeb talle heameelt seegi, et lõpuks saab kuhugi üles panna kangasteljed.

Kahes külaseltsis toimetab ühtekokku 40 inimest. Kui Püha seltsi inimesed on siiani saanud koos käia koguduse ruumides, siis Pihtla seltsi liikmed on pidanud oma üritusi korraldama eri paikades – küll vallamajas, koolis ja mujal.

Print Friendly, PDF & Email