Krimi

SMS-laenu petturite uued nipid.

Saare politsei andmetel on jaanuari lõpus ja veebruari alguses jälle sagenenud juhtumid, kus inimestele on nende tahte vastaselt SMS-laen kaela tõmmatud.

SMS-laenudega seotud pettuste eest hoiatas politsei kodanikke juba Oma Saare 17. jaanuari numbris. Nüüd ütles Kuressaare politseijaoskonna vaneminspektor Nils-Edvard Tennmann, et viimased politseis registreeritud SMS-laenudega seotud juhtumid kannavad uut pitserit.

Kui varasemate pettuste puhul hankis kelm endale ohvri pangakonto numbri ja tema isikukoodi, siis nüüd tehakse panus asotsiaalse käitumisega inimeste peale.

„Isikul, kel on näiteks alkoholiga probleeme, palutakse pangas sooritada teatud tehingud – võtta endale pangakaart ja sõlmida internetipanga leping,” kirjeldas Tennmann pettuse skeemi.

Pärast vajalike pangatehingute sooritamist saab kelm oma valdusse internetipanga koodid ja neid kasutades tõmmataksegi ohvrile tema tahte vastaselt pangalaen kaela.

Suurim SMS-laenuga seotud pettus, mis politseis on viimasel ajal registreeritud, ulatub 3200 kroonini. See on ka maksimum laen, mida SMS-i teel võtta saab, sest Eestis kehtivate seaduste järgi ei eelda alla 200eurose (see ongi umbes 3200 krooni) laenu andmine kuni üheks kuuks kirjaliku lepingu sõlmimist. See aga tähendab, et selline laenuleping omab juriidilist kehtivust ka siis, kui see on sõlmitud SMS-i teel.

Vaneminspektor Tennmann palub kõigil kodanikel olla ettevaatlikum: „Eelkõige tuleks tähelepanelikult jälgida seda, kellele oma isikuandmeid avaldada.”

Autodes vandaalitsejad kinni peetud

Saare politsei tegi kindlaks isikud, keda kahtlustatakse ööl vastu 30. jaanuari Kuressaares Põhja tänaval asuva ML Autoservice OÜ territooriumile sissemurdmises ja seal autode lõhkumises.

Politsei allikas ütles, et nimetatud kuriteos on kahtlusalused teada ja ka oma süü üles tunnistanud. Tegemist on Saaremaa meestega, kel vanust veidi üle 25 eluaasta. Mõlemad mehed on ka varem politsei huviorbiiti sattunud.

Ööl vastu 30. jaanuari murti sisse Põhja tänaval asuva autoteeninduse territooriumile. Ühest autost varastati auto registreerimistunnistus ja süütevõti. Ühtekokku lõhkusid vandaalid nelja sõiduauto ja ühe väikebussi aknad, ühe auto salongis oli katki tõmmatud ka polster.

Politsei hinnangul tekitasid lõhkujad kannatanuile umbes 40 000-kroonise kahju.

Print Friendly, PDF & Email