Arvutilood tulevad tagasi (2)

Arvutilood tulevad tagasi

 

Võib-olla mäletad aastat 1998, kui ajaleht Oma Saar ilmus iseseisva väljaandena? Ja et iga paari nädala järel leidis lugeja sellest lehest lõbusa vesiloodipildiga tähistatud rubriigi “Arvutilood”.

Ega ma täna isegi veel liiga kindel ei ole, et internetiajastul arvutikasutust puudutav teema paberväljaandes vajalik oleks. Internet annab ju enamikule küsimustele vastuse.

Kuid kuna seesama internet ka külluslikku infouputust tähendab, loodan tavakasutajate muredega kokkupuutuva arvutiõpetajana seniavaldatust erineda. Ja sinu eest tüütu otsimistöö ära teha.

Teemad muutuva lugemisharjumuse paistel

Oled ehk märganud, et pikad lehelood jäävad üha sagedamini läbi lugemata? Ühelt poolt vabandame tegematajätmisi ajapuudusega. Teisalt on oma osa sellel samal internetil, kuna veebilehtedel avaldatu on meeldivalt “õhema struktuuriga” ja kergemini haaratav.

Kujundades lugemisharjumusi juba varases koolieas ja süvendades pealiskaudsust.

See tähendab, et tulevased arvutilood ei saa olla enam tervete ajalehekülgede pikkused heietused nagu 9 aastat tagasi. Küll aga paistavad hämmastavalt sarnased laiale lugejaskonnale huvi pakkuvad teemad.
Nõuandeid arvutiostuks ei ole ju kunagi üleliia, eriti kui kaalukauss üha enam sülearvutite poole kaldumas?

Internetiühenduse hankimise, kuid eriti vähenõudliku lihtsurfaja ühenduse kulude optimeerimise võimalused on ju endiselt mureteemaks paljudele? Eriti maapiirkondades.

Tarkvarapiraatlus on saanud uued mõõtmed – internetist filmide ja muusika leidmisega on ametis küllap paljud kodukasutajad. Tajumata vastavate teenustega ühinemisega kaasnevaid tõsiseid ohte!

Oma viimast – digifotoraamatut koostades pidin palju juurde õppima ja avastama. Tähtsamast tuleb juttu ka „Arvutilugudes”.

Tiigrihüpe ja selle toel koolides toimunud arengud on niivõrd vastuoluliselt põnevad ka allakirjutanule endale, et juba praegu keerleb minu peas hulk küsimusi, mida projekti kohalikele juhtidele esitada. Ja millele lehelugeja võiks omad lisada.

Tänases päevas uuesti käsitlemist väärivaid teemasid on veel ja loomulikult lisandub päevakohast uut.

Kommenteerimisvõimalus ja lugeja küsimused

Erinevalt 1998. aastast on sul täna võimalus kõiki lugusid Oma Saare veebikeskkonnas kommenteerida. Vaidluses pidavat tõde selguma ja kõik sinu märkused ning küsimused on väga teretulnud.

Ehkki võin ennast pidada viimasel ajal kõige enam kirjastanud arvutiõpikute autoriks, ei ole mul kunagi olnud häbi ausalt tunnistada, kui ma ei oska vastata. Selle asemel et tähtsa näoga midagi kokku hämama hakata.

Kuna ei minul ega kellelgi teisel ei ole keelatud õppida. Saamaks teada midagi uut, mida ehk ise ilma sinupoolse huvita uurida ei taipaks. Ja õpetamine, keerulisemate teemade lihtsaks seletamine ongi minu töö.

Spetsiifilisematele küsimustele vastamiseks otsime abilisi. Kuid kindlasti ei saa sa „Arvutilugude” veergudelt vastust sellistele probleemidele, nagu: “Ostsin mängu Need for Speed Underground 2. Käivitades oli esimene kord pilt ilus – natuke sõitsin, siis äkki plõks ja mäng on aeglane ning kehva kvaliteediga…”

Palun halasta lehelugejate enamiku peale! Esmalt ikka küsimused ja teemad, mis paljudele huvi võiksid pakkuda. Teiseks – lisaks tõsisele mänguhuvile oled õppinud koolis inglise keelt, oskad kasutada otsingumootoreid, suhtled sarnaste huvidega kaaslastega. Jäägu ajaleheveerud üldisemate õpetuste tarbeks.

Esimesed lühisoovitused

Kas tead, et Elion on tarbijate harimise tõsiselt ette võtnud? Veebilehelt digitark.elion.ee leiad hulgaliselt väärtuslikke nõuandeid, mille läbisirvimine oleks vajalik paljudele.

Ka ajakirjad Digi aadressiga digi.ee ning Arvutikasutaja aadressiga arvutikasutaja.ee jagavad veebis kasulikku informatsiooni ja vastavad lugejate küsimustele.

Kas tead, et praegu on odavate hindadega populaarsust kogunud K-Arvutisalongil (Kuressaare Selveris) “kreisid päevad”. Kust allakirjutanu ei saanud jätta ostmata USB mälupulka mahuga 1 GB (rohkem kui terve CD plaat!) ja hind ainult 199 kr. Kunagi eelkõige probleemide tõttu palju kõneainet pakkunud 1,44 MB disketid on saamas ajalooks ja kaasaegne salvestusvahend on möödapääsmatu kes tahes arvutikasutajale!

Print Friendly, PDF & Email