Tõnu Ling, Eesti parima looduspildi autor ka LOFO-s

Tõnu Ling, Eesti parima looduspildi autor ka LOFO-s

 

Kuressaares elav muhulane Tõnu Ling võitis Looduse Omnibussi ja Nordea Panga korraldatud fotokonkursi Looduse Aasta Foto 2006 täiskasvanute arvestuses.

Sellel aastal ilmuma hakanud loodusfotoajakiri LOFO avaldab esimeses numbris Tõnu Lingi artikli „Harilaiu mitu palet” ja autori seitse pilti sellest ürgsest looduskaunist paigast.

„Tõnule on hingelähedased maastikud, eriti saaremaastikud. Tõnu fotod on leidnud äramärkimist mitmetel Eesti konkurssidel, viimane suurem võit oli Looduse Aasta Foto 2006,” märgib ajakiri.

Eelmisel aastal osales loodusfotovõistlusel 649 piltnikku enam kui 4000 fotoga. Parimaks tunnistati viis aastat loodusfotograafiaga tegelenud Tõnu Lingi pilt talvisest Kuressaare lahest.

Uus fotovõistlus Looduse Aasta Foto 2007 (juhend www.looduseomnibuss.ee) on juba välja kuulutatud. Sellel võistlusel Tõnu Ling osaleda ei saa, sest korraldajad kutsusid teda žüriisse.
Alanud aasta loodusfotovõistlusele tööde esitamise lõpptähtaeg on 19. märts. Võitjad hõisatakse Tallinna linnahallis välja 15. aprillil.

Nüüdne tunnustatud piltnik Tõnu Ling on töötanud automehaaniku, mölder-valvuri, pagari, müügiesindaja, mööbliprojekteerija, veskimeistri, täiskasvanute koolitaja, projekti- ja arendusjuhina ning tegutsenud ka eraettevõtjana.

„Mul on heameel, et minu pildid pakuvad silmarõõmu paljudele. Tantsiva Hundi peapreemia saamine Looduse Aasta Foto 2006 parima looduspildi eest innustab veel praegugi, kuigi ma ei pea ennast parimaks loodusfotograafiks,” arutles Tõnu Ling.

Aprillikuus peaks trükivalgust nägema Tõnu Lingi fotoraamat. „Siis tuleb näitus ka,” lubas fotomees.

Print Friendly, PDF & Email