Kihelkonna esitas KIK-le Viki küla veevarustusprojekt

Kihelkonna vallavalitsus esitas koostöös AS-ga Kuressaare Veevärk Keskkonnainvesteeringute Keskusele erakorralise taotluse Viki küla veevarustusprojekti rahastamiseks.

KIK-i Saaremaa esinduse projektispetsialist Terje Volke ütles Oma Saarele, et taotlus sisaldab Viki külas puurkaevu ja veetorustiku projekteerimise ja ehituse rahastamist.

Viki küla näol on tegemist ühega maakondliku joogivee europrojektist välja jäänud neljast piirkonnast, kus kavandatud tööd lubab riik katta KIK-i toetusrahaga.

Keskkonnainvesteeringute Keskuse ühtekuuluvusfondi üksuse juhi Hannes Aarma sõnul jõuab käimasolevas taotlusvoorus Kihelkonna taotluse kindlasti veel läbi vaadata ning nõukogule selle kohta seisukoha esitada. „Kui taotluses on midagi arusaamatut ja vaja on lisainformatsiooni, siis võib muidugi juba kiireks minna,” lausus Aarma.

Viki külas tehtud veeanalüüsid näitavad erakordselt suurt rauasisaldust ja vesi on tunnistatud joogikõlbmatuks. Külaelanikud ostavad joogivett poest. Viki küla on tähtis puhkemajanduse- ja turismiküla.

Print Friendly, PDF & Email