Eesti-Rootsi merepäästealane leping muudab saarlaste elu turvalisemaks

Eesti-Rootsi merepäästealane leping muudab saarlaste elu turvalisemaks

 

Eile kirjutasid siseminister Kalle Laanet ja Rootsi kommunikatsiooni- ja infrastruktuuriminister Åsa Torstensson alla Eesti Vabariigi ja Rootsi Kuningriigi vahelise mere- ja lennuotsingute ning -pääste koostöökokkuleppele. Sarnane lepe on sõlmitud Soome riigiga juba 1999. aastal ning läbirääkimised käivad Lätiga.

Kalle Laanet ütles Oma Saarele, et saarlastel on allkirjastatud lepingust kindlasti abi, sest kui Saaremaa ja Rootsi vahel juhtub õnnetus või on vaja kiiresti leida merehätta sattunud inimesi, on olemas õiguslik alus kutsuda rootslased päästetöödele appi. “Siiani on Eesti päästjatel abis käinud soomlased,” märkis Laanet, kelle sõnul kehtib leping samalaadselt ka Eesti-poolele: on ju Eesti päästevõimekus pidevalt tõusnud ning riik on saanud võrdväärseks partneriks põhjamaades.

Suurt rõhku paneb Eesti ja Rootsi vahel sõlmitud merepäästealane koostööleping ka ennetustegevustele. Lepingu järgi hakkavad osapooled läbi viima ühiseid otsingu- ja päästeõppusi, sidekanalite kontrolli, spetsialistide külastusi ning päästealaste kogemuste ja teabe vahetamist.

Print Friendly, PDF & Email