Tornimäe kool sai uue kuue

Tornimäe kool sai uue kuue

 

Reedel lõppes ametlikult ligi pool aastat kestnud ja ligi kaheksa miljonit krooni maksma läinud remont Tornimäe põhikoolis.

Tornimäe põhikooli direktor Andres Hanso ütles, et remondi tulemusena sai kogu koolihoone praktiliselt uue väljanägemise. „Võib öelda, et vanast majast säilisid vaid seinad, sest hoone soojustati täielikult, vahetati välja kõik aknad ja valgustid, pandi uus elektrisüsteem ning tehti väga põhjalik sanitaarremont,” loetles Hanso tehtud töid.

Tornimäe koolihoone remonttööd algasid möödunud aastal kohe pärast õppeaasta lõppu ja kestsid ligi pool aastat. Kuna kõige ulatuslikum majasisene ümberehitus lõppes juba septembrikuuks, siis õppetööd remont eriti ei seganud.

„Tõsi küll, septembrikuu esimesed kaks nädalat tuli meil õppetööd osaliselt välilaagrites korraldada, kuid juba sama kuu keskpaigaks olid kõik klassiruumid meie käsutuses,” rääkis Hanso.

Küsimusele, kas Tornimäe koolihoone oli tõepoolest niivõrd halvas seisus, et ette tuli võtta ulatuslik remont, vastas kooli direktor eitavalt. „Vallavalitsuse abil õnnestus koolimaja remondiks hankida vajalikud vahendid ja miks mitte neid siis kohe ka ära kasutada,” ütles Andres Hanso. Tema sõnul läks Tornimäe koolimaja remont maksma 7,79 miljonit krooni ja raha tuli erinevatest allikatest.

Andres Hanso märkis, et koolimaja remontimiseks võttis Pöide vald veidi üle 3 miljoni krooni laenu, veel tuli raha PHARE programmist ja kasutati ka nn poliitilist katuseraha. Viimase allika selgituseks ütles Tornimäe põhikooli direktor, et tegemist on Keskerakonna vahendusel haridusministeeriumist saadud rahaga.

Print Friendly, PDF & Email