Päästeteenistuse kolimine GO Busi ruumidesse pole kindel

Reedel langetas siseministeerium põhimõttelise otsuse, et Saaremaa päästeteenistus võib päästeteenistuse ja politsei uue ühismaja valmimiseni kolida GO Busi ruumidesse Kuressaares Pihtla teel. Pühapäeval aga teatas siseministeeriumi allikas täpsustuseks, et läbirääkimised praegu veel käivad ja leping sõlmitakse vaid juhul, kui Go Bus suudab pakkuda päästeameti tööks vajalikke tingimusi.

Siseministeeriumi halduskantsleri Merle Küngase sõnul on GO Busi pakkumine hinnalt küllaltki soodne. Esimeses pakkumises nõustus GO Bus maja renoveerima, küsides rendihinnaks umbes 72 000 krooni. „Liiga kõrge rendihinna tõttu see pakkumine siseministeeriumile alguses ei sobinud,” ütles Küngas.

Uues pakkumises vähendas GO Bus rendihinda, soovides ruumide kasutamise eest kuus 29 000 krooni. Ülejäänud tingimused jäid aga samaks ning GO Bus lubas ruumide renoveerimistööd lõpetada 1. märtsiks.
Omapoolse pakkumise Saaremaa päästeteenistuse ajutiseks paigutamiseks tegi siseministeeriumile ka AS Saare Kommunaal. Merle Küngase sõnul pakkus Saare Kommunaal samasuguseid tingimusi kui GO Bus, kuid rendiks küsiti 33 000 krooni kuus.

„Nii palju kui mul on hetkel informatsiooni, ei vastanud Saare Kommunaali pakutud ruumid päästeteenistuse vajadustele,” märkis siseministeeriumi halduskantsler.

Nagu eelpool öeldud, pole siseministeerium lepingut GO Busiga veel sõlminud. Lepingu sõlmimine selgub edasiste läbirääkimiste käigus. Kinnitust selle kohta, et päästeteenistus Go Bus’i ruumidesse tõepoolest kolib, ootab ka Kuressaare linnavalitsus.

Kuressaare abilinnapea Urmas Sepa sõnul on Pihtla tee 7 asuva päästeteenistuse maja lammutusloa taotlus linnavalitsuses ning see projekt on kõikide osapoolte poolt kooskõlastatud. „Linnavalitsuse teisipäevasel istungil otsustatakse, kas see taotlus rahuldatakse või mitte,” ütles abilinnapea. Tema sõnul ei tohiks lammutusloa andmisel takistusi tekkida.

Print Friendly, PDF & Email