Liinibuss sõitis kraavi (1)

Kuressaare – Kuivastu maanteel Ratla bussipeatuse lähedal toimus üleeile liiklusõnnetus, kus liinibuss sõitis teelt välja. Inimesed õnnetuses kannatada ei saanud.

Kuressaare politseijaoskonna juhtivkonstaabel Hillar Peegel ütles, et õnnetus juhtus kolmapäeval umbes kella ühe ajal päeval Tartust Kuressaarde sõitva bussiga. „Ratla bussipeatuse juures puhastas teehöövel maanteed, liikudes oma sõidureas Kuivastu suunas,” kirjeldas Peegel toimunut. Samal ajal aga liikus teehöövli taga Volvo kaubaveok.

Õnnetus juhtus ajal, mil kaubaveoki juht sooritas teehöövlist möödasõitu.
Hillar Peegli sõnul olevat veoki juht hiljem oma seletuses öelnud, et teeolud olid väga halvad ja ta lootis, et jõuab kiirust maha võtmata möödasõidu õnnelikult lõpetada. Samas aga lähenes Kuivastu poolt AS-ile Sebe kuuluv liinibuss. Bussijuhi väitel polnud tal kaubaautoga kokkupõrke vältimiseks muud valikut, kui maanteelt välja sõita.

„Kui politsei kohale jõudis, oli liinibuss pooleldi kraavis, pooleldi sõiduteel,” kirjeldas olukorda Peegel. Inimestest selles õnnetuses keegi viga ei saanud. „Õnneks ei olnud bussis mitte ühtegi reisijat,” ütles Peegel, lisades, et veidi sai kannatada bussi esiots. Buss toimetati ülevaatuseks Kuressaarde.

Print Friendly, PDF & Email