Karala küla saab võidupühal lipu ja vapi

Karala küla saab võidupühal lipu ja vapi

 

Eesti tuntumaid heraldikuid, Eesti Muinsuskaitse Seltsi heraldikakolleegiumi esimees Priit R. Herodes kujundas Karala küla lipu ja vapi kavandi, annetades need Karala Külaelu Arendamise Seltsile. Karala külaselts on üks esimesi seltse Saare maakonnas, kellel nüüdsest kunstiliselt kõrgel tasemel sümboolika. (Eelmisel aastal sai Priit Herodese kujundatud vapi ja lipu Panga küla). Karala lipu trükib Rumatiar Grupp OÜ. Firma üks omanikke on Karalas elav suvesaarlane Tamur Madisson.

Karala külamaja juurde püstitatakse kaks lipumasti – riigilipu ja külalipu jaoks. Projekti elluviimiseks saab külaselts rahalist toetust kohaliku omaalgatuse programmist.

Küla kokkutulekuks on ettevalmistused juba alanud. Seltsi eestvõtmisel eksponeeritakse küla ajalugu tutvustav fotonäitus.

„Korjame vanu pilte sovhoosiajast ja kooli tegutsemisest ning üldse fotosid küla elust. Tänavu möödub 80 aastat Karala koolimaja valmimisest. Maja küll enam ei ole, aga mälestused sellest hoonest ja seal töötanud õpetajatest ning õppinud õpilastest jäävad. Kindlasti on inimestel pilte, mida saaksime näitusel eksponeerida,” kutsus seltsi eestvedaja Kaja Juulik fotosid annetama.

Fotonäituse asjus saaksid kunagised õpetajad ja õpilased ühendust võtta kas Helve Teerni (telefon 45 76 452) või Kaja Juulikuga (45 76 300).
Eelseisev kokkutulek erineb Kaja Juuliku sõnul eelmistest ka selle poolest, et külla on viimase viie aasta jooksul kerkinud kümme uut suvekodu. Nende omanikud osalevad aktiivselt küla tegemistes.

Paljud neist on juba aidanud ühisettevõtmisi rahaliselt. Nad on toetanud bussiootepaviljoni remonti, muretsenud sinna mugava nahkdiivani, osaliselt rahastanud interneti püsiühenduse loomist, Mõõkkala jooksu, jaani- ja jõulupeoüritusi jne.

Külaseltsil jätkub tegevust kogu aastaks. Näiteks novembrikuus on plaanis tähistada kohaliku kooliõpetaja Sergo Ruumeti 110. sünniaastapäeva.
4. augustil aga oodatakse sportlasi teisele Mõõkkala jooksule.

Print Friendly, PDF & Email