Saaremaa suusamaraton lükkus edasi

Suusatamisvõimalusi jätkub küllaga
Saaremaa Orienteerumisklubi (SOK) teatas, et algselt 4. veebruaril Karujärvel toimuma pidanud Saaremaa 13. suusamaraton lükkub nädala võrra edasi. Põhjuseks toodi suusatajate soov, kuna harjutamisaega on jäänud napiks. Uueks toimumispäevaks määrati 11. veebruar.

Kasinate lumeolude tõttu ja suusatajate palvetele vastu tulles lükkas SOK Saaremaa maratoni edasi 11. veebruarile. Algselt sooviti võistlus korraldada alles kahe nädala pärast, kuid SOK-i presidendi Mait Musta sõnul ei saa seda siiski lubada. „Kohe tuleb peale Tartu maraton ning pikaajalised kogemused ei luba lumeolude kestvusega riskida,” sõnas Must.

Praeguseks peaks harjutamiseks olema lund juba küllaga. „Käesoleval ajal peaksid võimalused olema Kuressaare tervisepargis, Kudjape terviserajal, Karujärve tervisespordikeskuses,” arvas korraldaja.

Traditsioonidega üritus

Esimene Saaremaa suusamaraton toimus 1985. aastal, sõideti 31 km Sõrvest Kuressaarde, osalejaid oli 220. Osavõturekord püstitati aga 1986. aastal, kui osavõtjaid oli 340. Saaremaa suusamaratoni korraldamise põhiraskust on kandnud Saaremaa orienteerumisklubi koos Kaarma vallavalitsuse ja Kuressaare linnavalitsusega. Mait Musta sõnul ei ole maraton vaid spordivõistlus, vaid sinna on oodatud kõik, ka matkama ja kaunist loodust nautima.

Karujärvel rajad sees

Kärla spordihalli juhataja Raivo Uusi sõnul on Karujärve radasid sisse käidud sõitmas reedel ja pühapäeval. Praegu on olemas 10 km, 5 km, 3 km ja 2 km rada. Kuna aga lund sajab kogu aeg juurde, tuleb Uusi kinnitusel lähipäevil jällegi radasid korrastama minna.

„Kahjuks on muid tegemisi nii palju, et enne nädalavahetust vist ei jõua, nentis Uus. Rajameister palub inimestelt mõistvat suhtumist, kuna kõike seda tehakse siiski ühiskondlikus korras, muude toimetuste ja pere kõrvalt. Tema sõnul saab oma panuse radade korrashoiuks anda igaüks. „Võiks kas või mõne rajale kukkunud oksa ära korjata, kui silma hakkab,” innustas Uus inimesi teadlikult suhtuma.

Tervisepargis käivad koolitunnid

Kuressaare gümnaasiumi kehalise kasvatuse õpetaja Johannes Kaju sõnul on Kuressaare tervisepargis lai rada sisse tambitud ja sõidetakse hoolega. „ Klassikaradasid ametlikult veel ei ole, kuid inimesed on need ise sisse sõitnud”. Tervisepargis pidasid tunde ka Saaremaa ühisgümnaasiumi õpilased, õpetaja Enn Laanemäe kinnitas, et rada on täiesti sõidetav. Samas palus Kaju kepikõnniharrastajail olla ettevaatlikum ja mitte käia suusaradadel.

Alates esmaspäevast on kõikidele spordisõpradele avatud suusarajad Kuressaare põhikooli staadionil.

Print Friendly, PDF & Email