Maakondlikus veeprojektis saavutati üksmeel (1)

Neli Saaremaa valda soostuvad maakondlikus joogiveeprojektis keskkonnaministeeriumi nõutud kärbetega ning esitavad projektist väljaarvatud tööd rahastamiseks Keskkonnainvesteeringute Keskusele. Esimesena läheb rahastamisele Kihelkonna valla Viki projekt.

AS-i Kuressaare Veevärk juhataja Illar Noot ütles, et eile maavanema osavõtul toimunud koosolekul jõuti kokkuleppele lõpetada ministeeriumiga vaidlemine, sest veeprojektist väljaarvatud piirkondi rahastatakse KIKi kaudu eraldi projektidena.

Lepiti kokku, et järjekorra- väliselt saadab taotluse KIKile rahastamiseks Kihelkonna vald, kes soovib Viki külas ehitada veetorustiku ja puurkaevu. Taotlus koostatakse Kuressaare Veevärgi toel kiirmenetlus korras ja selle esitamise tähtaeg keskkonnaministeeriumile on 5. veebruar. Kärla, Kaarma ja Lümanda esitavad oma taotluse KIKi korralistele taotlusvoorudele ükshaaval ehk igasse vooru üks taotlus.

„Eile saavutatud kokkulepe tähendab seda, et me saame ühtekuuluvusfondi hankega edasi minna,” lausus Noot, kelle sõnul võidakse ehitushange välja kuulutada juba veebruaris.

Print Friendly, PDF & Email