Libedus on viinud traumapunkti 23 inimest

Libedus on viinud traumapunkti 23 inimest

 

Viimasel nädalal on Kuressaare linnas taas kord ootamatult saabunud lume ja libeduse tõttu kukkunud ja viga saanud 23 inimest, kes on vajanud arstiabi.

AS-i Kuressaare Haigla juhatuse esimehe Viktor Sarapuu sõnul on haiglasse abi saamiseks pöördunud 11 meest ja 12 naist. Seda, kui palju väiksemaid mükse, mis koduse raviga parandatavad, saadud on, ei tea ilmselt keegi. Linnakodanike nurin libedate kõnniteede pärast on aga ilmselgelt õigustatud.

Kõnniteid peavad üldjuhul korras hoidma majaomanikud – hoidma need lumest puhtad ning hoolitsema selle eest, et libedusetõrje (näiteks liivapuistamine) oleks tehtud. Linnavalitsuse heakorra järelevalve spetsialisti Lembit Rätsepa sõnul on eraomanikke võimalik trahvida kuni 6000 krooniga, kui nad oma maja juures olevat kõnniteed korras ei hoia.

„Kõnniteed peavad igal hommikul kell 7, mil inimesed hakkavad tööle minema, puhtad olema. Siis käiakse neid ka kontrollimas,” märkis Rätsep, kelle sõnul tehakse hooletule majaomanikule esmalt ettekirjutus ja kui ta ka siis oma kõnniteed korras ei hoia, ei jää üle muud, kui tuleb trahvi teha.

Print Friendly, PDF & Email