Leisi vald tahab alevisse sularahaautomaati

Leisi vald tahab alevisse sularahaautomaati

 

Leisi vald alustab taaskord Hansapangaga läbirääkimisi sularahaautomaadi paigaldamiseks Leisi alevisse.

„Suvekuudel liigub meil palju turiste ja suvitajaid, kes sularaha taskus ei kanna ega saa seetõttu kohapeal oste sooritada jms,” ütles Leisi vallavanem Ludvig Mõtlep.

„Poed küll võimaldavad tasuda kaardiga, aga apteegis, üritustel ja Triigi sadamas kaardimakseid teha ei saa.” Pärast rahaautomaadi paigaldamist lõpetab vald allasutuste töötajatele palga väljamaksmise sularahas ning töötasud kantakse töötajate pangakontole.

Et pank pakub Leisi vallale automaati kasutamiseks majas sees, peab vald leidma hoone, kuhu automaat paigaldada. Seni on sobilike variantidena kõne all olnud STÜ Kodu kauplus, Leisi keskkooli vestibüül ja üks eramaja. Kaupluse kahjuks räägib selle väike pind, keskkool jääb asula keskkohast natuke liiga eemale. Eramaja puhul tuleb vallal rendile võtta aga terve eraldi ruum, mis on jällegi täiendav kulu. Vallavanema sõnul alustatakse võimaliku ruumi osas läbirääkimisi eramajaga ning STÜ-ga. Plaan on automaat suveks tööle saada.

Sularahaautomaadi paigaldamine Leisi asulasse on ka varem kõne all olnud, kuid varem on vald pidanud panga poolt küsitud 3000-kroonist kuumakset liiga kõrgeks.

Saare maakonnas on Hansapangal 11 sularahaautomaati, neist seitse asuvad Kuressaare linnas ja ülejäänud neli Orissaares, Salmel, Kärlal ja Muhus Liival.

Print Friendly, PDF & Email