E-valijakaardi tellimiseks on aega homme õhtuni

Siseministeerium tuletab meelde, et elektroonilist valijakaarti Riigikogu valimisteks saab tellida kuni 31. jaanuari õhtuni. Üle tuleks kontrollida ka rahvastikuregistrisse kantud elukohaandmed.

“Valijale määratakse valimisjaoskond nende aadressiandmete alusel, mis on rahvastikuregistris 30. päeval enne valimisi,” selgitas siseministeeriumi rahvastiku toimingute osakonna juhataja Enel Pungas. „Sel aastal on selleks kuupäevaks 2. veebruar 2007. Seetõttu on alanud nädala esimeste päevade jooksul viimane aeg kontrollida, et rahvastikuregistrisse kantud elukohaandmed vastaksid tegelikkusele.”

Rahvastikuregistri andmeid saab kontrollida Kodanikuportaalis. Juhul kui elukohaandmed ei vasta tegelikule elukohale, tuleb andmete muutmiseks esitada kohaliku omavalitsusüksuse pädevale asutusele kirjalik elukohateade.

Siseministeerium koostöös Riigi Infosüsteemide Arenduskeskusega võttis elektroonilise valijakaardi kasutusele alates käesoleva aasta 8. jaanuarist. Tänaseks on e-valijakaardi kasuks otsustanud üle 6100 kodaniku.
Siseministeerium saadab valijakaardid välja hiljemalt 12. veebruaril.

Print Friendly, PDF & Email