Saaremaalt Saarte mängudele: lauatennisistid lähevad medali järele

Saaremaalt Saarte mängudele: lauatennisistid lähevad medali järele

 

Käesolevaga alustab Oma Saar artikliseeriat, kus uuritakse Saarte mängudel 2007 osalevate saarlaste ootusi ja ettevalmistusi mängudeks.

Järje teevad lahti lauatennisemängijad, kelle eesmärgiks on Saarte mängudelt medal võita. Seni on alati napilt poodiumikohast ilma jäädud.
Saaremaalt sõidab Rhodosele 6 pinksimängijat: Janek Saar, Taivo Esko ja Sven Issajev spordiklubist Anto ja Siisike Lehtsi, Tiia Müürisepp ja Gunnar Usin lauatenniseklubist Tops.

Mängijate kinnitusel tehti valik, arvestades maakonna meistrivõistluste esikolmikuid. Gunnar Usina sõnul on maakonnas praegu kaks lauatennisele pühendunud klubi. „Anto on nagu eliitklubi, Tops aga rohkem harrastajate tasemel,” selgitas kõikide humoorika heakskiiduga ametinimetuse„mängiv treener” saanud Usin. „Kuna Anto klubis naisi ei treeni, siis saame naismängijatega osaleda meie.”

Eelmistel mängudel, aastal 2005, osalesid Saaremaalt vaid Esko ja Saar. „ Tol ajal oli mängudel osalemiseks vaja ikka meeletut omaosalust ja me ei pidanud seda sõitu majanduslikult kasulikuks. Seekord on vaja maksta vähem ja summa ei ole eriti üle jõu käiv,” rääkis Usin. Ühiseid sponsoreid võistkonnal oma sõnul ei ole. „Igaüks vaatab ise, kuidas hakkama saab,” oli kõikide mängijate ühine tõdemus.

Plaani kohaselt osalevad kõik mängijad üksikmängus, Saar–Esko lisaks ka meespaarismängus ja Lehtsi–Müürisepp naispaarismängus. Meeste plaanidest jäi kõlama kindel soov medalikohale jõuda. „Eelmistel kordadel on alati kusagilt natuke vajaka jäänud. Täieliku õnnestumise korral ei ole medal võimatu,” arvas maakonna esinumber Janek Saar, kes eelmistel mängudel jäi jagama 5.–8. kohta. „Olgem ausad, kõik on võimalik, sest pall on ju ümmargune,” toetas Saare mõtteid Sven Issajev.

Gunnar Usina sõnul on aga medalivõimalused paremad just meespaarismängus. „ Tugevaid paare on kindlasti vähem kui tugevaid üksikmängijaid, seega on võimalused suuremad,” selgitas Usin oma mõttekäiku.

Naismängijad osalesid viimati üleeelmistel mängudel, kus alagrupist edasi ei pääsetud. „ See oli rohkem nagu kogemuste hankimine, seekord tahaks eelmise tulemuse ületada, st esmaseks eesmärgiks on alagrupist edasipääs,” avaldas naiste ootusi Siisike Lehtsi. Paarismängu osas ei osanud kumbki mängija midagi arvata. „Lähme ja mängime, eks näis, mis saab,” ütlesid Lehtsi ja Müürisepp.

Saarte mängude lauatennise turniiri tase ei ole üle mõistuse kõrge, arvasid mängijad. Janek Saare sõnul on osalenud üks Wighti saare mängija, kes on olnud maailma edetabelis aastaid esiviiekümnes. „Eesti esinumber on maailma edetabelis kusagil 460-s, eks see näitab ka midagi,” kommenteeris Saar. „Samas on tase ühtlane, mängida kannatavat kõikidega,” arvasid kogemustega Saar ja Esko.

Meeste turniiril võistlevad tuntud headuses rootslased ja inglased, esimesed paistavad silma ka naiste turniiril. Korraldajasaare mängijate kohta keegi kommentaare anda ei osanud, kuna eelmistel mängudel nad ei osalenud.

Kuna mängijate kodune hooaeg lõpeb juba kevadel, harjutavad kõik kuni mängudeni omaette. Mingeid ühiseid treeninglaagreid kavas ei ole. Rhodosel pannakse pall mängu 1. juulil.

Print Friendly, PDF & Email