Leisi vald meelitab kütusefirmasid tanklat avama

Leisi vald saadab lähiajal kütusefirmadele välja koostööpakkumise avada Leisi alevis automaat-tankla.

Leisi vallavanem Ludvig Mõtlep ütles, et seni pole läbirääkimised kütusefirmadega tulemust andnud, kuid nüüd püüab vald meelitada asjast huvitatud ettevõtteid sellega, et pakub neile abi tanklaaluse maaküsimuse lahendamisel.

Mõtlepa hinnangul ei ole Leisi alevik tankla avamiseks halb koht, sest sealt hargneb tee Mustjala, Orissaare ja Kuressaare poole, lisaks liiguvad autod Triigi sadamasse, kust toimub laevaühendus Hiiumaaga.

„Kui rannamaantee läheb asfaldi alla, suureneb turism ja liiklus tiheneb. Leisi meelitavad inimesi ka Karja kirik ja Angla tuulikud,” tutvustas Mõtlep tankla võimalikku klientuuri. „Kuna Põhja-Saaremaal ei ole rohkem tanklaid, siis Leisi vallas võiks ju üks olla,” lisas ta.

Põhja-Saaremaa ainus kütusetankla Karjas lõpetas karmistuvatele keskkonnanõuetele viidates tegevuse möödunud sügisel. Alates sellest ajast on valla elanikud, asutused ja ettevõtted pidanud kütust ostma Kuressaarest või Orissaarest.

Leisi vallavanem Mõtlep on varem öelnud, et juhul, kui Karja tankla tegevuse lõpetab, mõjub see otseselt selle kandi sõidukiomanike rahakotile ja paneb raskesse olukorda kohalikud ühistud, talunikud ja valla kommunaalameti. Eriti kulukas on kümnete kilomeetrite tagant kütuse hankimine ühistu masinatele, kallimaks muutub talvine lumelükkamine ja muud kommunaaltööd.

Print Friendly, PDF & Email